Jen do druhé odpolední hodiny navštívilo centrum dvacet lidí, kteří si návštěvu pochvalovali. Mohli díky ní totiž vidět fingovaná zranění, která vypadala opravdu skutečně. Zranění Naděždy Jandové, která na akci byla jednou z figurantek, působila opravdu hrozivě. Líčení ošklivé rány se zájmem sledoval i jeden z návštěvníků Adam Ščerba. „Přišel jsem sem jen ze zvědavosti. Ale je to hodně zajímavé,“ konstatoval.

Právě první pomoc byla hlavním důvodem, proč ČČK akci pořádal. „Bylo to poprvé, ale chtěli bychom v tom pokračovat, aby se Den otevřených dveří stal tradicí,“ uvedla ředitelka Sládková.

V centru mohli lidé vidět zranění oka či otevřenou zlomeninu, přičemž mohli poskytnout první pomoc. Spíše se ale jen dívali. Vedle toho ale řada vyzkoušela umělé dýchání. „Někteří se dokonce ptali na kurzy první pomoci,“ poznamenala oblastní ředitelka ČČK.

První pomoc ale nebyla to jediné, proč bylo centrum tuto sobotu otevřené. Lidé se zde mohli poradit v sociální oblasti, ale donesli také spoustu oblečení. Nikdo ale nevyužil příležitosti, aby si pro nějaké ošacení došel.