Ještě několik dnů budou muset řidiči, kteří chtějí projet karlovarskou třídou Davida Bechera směrem na náměstí Milady Horákové, kvůli rekonstrukci teplovodu kličkovat v postranních ulicích. I když už oprava končí a příkopy začali včera dělníci zasypávat, ulice ještě nebude nějaký čas průjezdná.

„Tento týden silnice ještě určitě nezprovozníme, protože musíme na třídě Davida Bechera položit nový povrch,“ uvedl Roman Miarka, ředitel Karlovarské teplárenské, která tuto akci zajišťuje.

Je to přitom jen pět let, co město zaplatilo nákladnou opravu právě této třídy včetně sousední Jaltské a Bělehradské ulice.

„Vždy, když vyměňujeme povrch komunikací, oslovujeme před tím všechny správce inženýrských sítí, aby si před akcí udělali potřebné opravy. Ne vždy se nám to ale povede. To je právě příklad i třídy Davidy Bechera. Pochopitelně nám vadí, že opravená ulice je znovu rozkopána, ale my správcům sítí nemůžeme nic nařizovat,“ vysvětloval mluvčí karlovarské radnice Jakub Kaválek.

Miarka potvrdil, že když město rekonstruovalo třídu Davida Bechera, Karlovarská teplárenská své sítě neopravila. „Na Becherovu třídu jsme se nedostali. Už jsme si to s městem vyříkali. Důvod je složitější. Bylo to i životností potrubí, které v době rekonstrukce třídy mohlo ještě deset let vydržet. Bohužel se poruchy objevily už ale po pěti letech, tedy dříve, než jsme předpokládali,“ upřesnil.

Teplovod potřebuje společnost opravit také v druhé části Jaltské ulice a na náměstí Horákové.

„V Jaltské ulici už by neměly vzniknout dopravní komplikace, protože teplovod budeme opravovat na pravém chodníku. Na náměstí Horákové je to pak na místě, kde dnes stojí dřevěné stánky. Ty bude muset jejich vlastník přemístit,“ dodal Miarka.

Akce by měla skončit v září.