Je to už několikátý úspěch tohoto žáka karlovarské Základní školy ve Šmeralově ulici. Před časem slavil Michael úspěchy například na nejrůznějších soutěžích radioamatérů.

„Na tuto soutěž byli nominováni lidé, kteří se svými výrobky získali už nějaká významná ocenění. Potěšilo mě, když jsem se do této soutěže dostal. Byla tam celkem velká konkurence. Soutěžilo totiž kolem tisíce různých vědeckých projektů z celé republiky,“ vysvětlil Michael.

Porotě učaroval jeho dálkový ovladač. „Zabývám se elektronikou. Podařilo se mi upravit mobilní telefon tak, abych s ním mohl odvládat například topení nebo světlo. Pracoval jsem na něm skoro dva roky a také jsme musel zpracovat dokumentaci,“ dodal.

Vítězství v soutěži Česká hlavička přineslo žákovi karlovarské Základní školy ve Šmeralově ulici řadu zkušeností. „Zúčastnil jsem se například slavnostního galavečera, kde jsem převzal cenu na jevišti, poté byla i tisková konference, kde jsem odpovídal na dotazy řady novinářů. Také jsem zažil filmování pro televizní medailonek. Moc se těším, až ten pořad uvidím. Bude to pro mě zvláštní pocit,“ svěřil se Voříšek.

Kromě těchto zkušeností s médii a galavečerem si odnesl vítěz i ceny. „Dostal jsem finanční odměnu , diplom a také speciální sošku, ze které mám samozřejmě velikou radost. Zároveň mě potěšilo i setkání s primátorkou Karlových Varů Veronikou Vlkovou,“ konstatoval Michael.

Podle něj se bude zúčastňovat i dalších soutěží. „Soutěžit mě opravdu baví a rád se jich zúčastňuju. Kromě elektroniky mě zajímá například i video. Možná, že budu někdy soutěžit i v tomto oboru,“ nastínil Michael. „Podle mě je fajn, když člověk dostane šanci ukázat to, co umí, i širší veřejnosti. Je to silná motivace do budoucnosti a dělá mi to radost,“ uzavřel.