VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovaráci protestovali znovu: ''Máme toho dost!''

KARLOVY VARY - Další happening se uskuteční opět za týden před budovou karlovarské radnice.

29.11.2007 1
SDÍLEJ:

Protestující došli až ke státnímu zastupitelství, kde skandovali: ''Nestačí jen odkládat!'' většinu trestních oznámení týkajících se radnice totiž prokuratura odložila.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Už přes sto nespokojených Karlovaráků se sešlo ve středu odpoledne před budovou magistrátu, aby zde vyjádřili svůj nesouhlas s kroky vedení města. Akci opět svolalo Fórum občanů, ke kterému se řadí členové občanských sdružení, opoziční politici i mladí hip–hopoví hudebníci. Zatímco při demonstraci z minulého týdne vešli lidé do budovy radnice, kde skandovali: „Demisi! Demisi“, tentokrát se vydali k budově soudu i státního zastupitelství.

Ještě před tím ale vyslechli slova svolavatele mítinku, opozičního zastupitele Jiřího Kotka (ODA–SNKED). „Stát tu a promlouvat není vůbec snadné. Proto toto riziko beru na sebe,“ prohlásil Kotek.

Nestačil ani domluvit, a už se z davu ozval Ronald Němec, předseda sdružení Mladí duchem, které se snaží naopak kroky radnice obhajovat.

„A co nabízíte, pane Kotek?“ zvolal Němec. Kolem stojící lidé se proti němu ozvali: „Jste provokatér. Mlčte!“ Druzí naopak chtěli, aby mu bylo dáno slovo: „Nechte ho mluvit, on se ztrapní sám.“ Ve své krátké řeči Němec (v černém kabátě v popředí na snímku vpravo) ale lidi neoslovil, spíše naopak. Mezi ním a některými demonstrujícími se pak strhla ostrá hádka.

Karlovaráci se pak se skandováním „Máme toho dost!“ vydali nejdříve před budovu soudu, kde požadovali spravedlivé soudy. Pak pokračovali do Jaltské ulice před budovu státního zastupitelství. „Karlovarská prokuratura odložila téměř všechna trestní oznámení, která byla v souvislosti s magistrátem podána,“ prohlásil zde Kotek. A lidé tak skandovali: „Nestačí jen odkládat!“

Na mítink přišli Kotka podpořit také jeho kolegové, karlovarští zastupitelé Jaroslava Růžička (SNKED) a Vlastimil Lepík (KOA). Podle Růžičky nejsou podobné demonstrace před magistrátem zrovna jeho ´krevní skupinou´, ovšem i on sám si myslí, že je třeba něco dělat. „Minimálně to vyburcovalo lidi, vidíte sami, že jich tady není málo. Jsou s vedením radnice nespokojeni a dávavají to velmi hlasitě najevo. A to je to nesmírně důležité,“ řekl Růžička.

A jak se staví k demonstraci vedení města? Zatímco primátorka Veronika Vlková (ODS) prohlásila, že má bohužel jiný program, její náměstek Petr Keřka (ODS) to komentoval slovy: „ Ať si každý svolává kde chce, co chce. Nemám s tím žádný problém, ale ať je to v mezích zákona, slušnosti a tolerance. Není ale možné, aby skupina lidí narušovala svým chováním jednání jiných občanů, kteří si na magistrátu vyřizují své záležitosti.“ K možnosti, jestli by neměl s demonstranty jednat, uvedl, že nemá důvod na toto shromáždění chodit. „Z osobní zkušenosti vím, že komunikace s emotivně nazlobenými lidmi někde venku nebo na chodbě totiž k ničemu nevede.“

Pro Českou televizi pak Keřka uvedl: „V Karlových Varech žije padesát tři tisíc obyvatel, z nichž demonstruje jen zlomek. Názor té drtivé většiny lidí je naprosto jiný.“

Vedení města, tak jako obvykle, demonstraci nespokojených občanů ignorovalo. Jedinou výjimkou z koaličního uskupení byl zastupitel Jaroslav Zach (ODS). „Přišel jsem se podívat. Chci vědět, co se lidem nelíbí a za co nás kritizují,“ uvedl. Happeningy chystá Fórum občanů i nadále. „Příští středu se sejdeme v 16.30 hodin znovu před radnicí,“ uvedl zastupitel Jiří Kotek, který byl překvapen, že se lidí schází čím dál více.

„Proč jsem přišla? Protože nejsem spokojena s tím, co radnice nyní předvádí. Rozhodně to není jenom kvůli tomu, že seniorům zdražila radnice jízdné, jak se mi snažil namluvit jeden z kolegů,“ uvedla jedna z Karlovaraček. Podle ní radnice s lidmi vůbec nekomunikuje. A ani nechce.

Související články:
Sto statečných na radnici: "Demisi! Demisi! Demisi!"
Politolog: Situace ve městě je vážná

Glosa ke článku: Informované ovečky

29.11.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojská/uklízečka v lázních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontakt: předem telefonicky, e-mailem zaslat životopis: nabor@laznejachymov.cz, Požadujeme: základní vzdělání nebo vyučení v jakémkoliv oboru, praxe v oboru vítána, vysoké pracovní nasazení. Pracovní doba: po-ne: ranní 5.15 - 13.00 hod, odpolední - 12.00 - 19.00 hod., , Svůj životopis zasílejte na adresu personálního oddělení nebo na e-mail: nabor@laznejachymov.cz nebo volejte personalistce paní Evě Kuchařové na tel.č. 702153251., , Zaměstnanecké výhody: Týden dovolené navíc, zaměstnanecké stravování, zvýhodněný vstup do aquacentra Agricola, zvýhodněné pobyty v jiných lázeňských zařízeních.. Pracoviště: Léčebné lázně jáchymov a. s. - 000, T. G. Masaryka, č.p. 415, 362 51 Jáchymov. Informace: Eva Kuchařová, +420 702 153 251.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 16 500 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÝ/Á KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: pí Hana Kurillová, tel.: 778 726 153, e-mail: director@atlantic-palace.cz. Pracoviště: Atlantic palace s.r.o. - 001, Tržiště, č.p. 37, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Hana Kurillová, +420 778 726 153.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 21 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě DĚLNÍK VE VÝROBĚ NERUDNÝCH SUROVIN. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: provozovna Horní Tašovice, okr. Karlovy Vary, Optimální nástup: ihned, nejpozději však 1.6.2018, Náplň práce: obsluha a údržba technologické linky na zpracování kameniva, Požadujeme: SOU vzdělání, flexibilitu, fyzickou zdatnost, Uvítáme: ŘP skupiny C s odbornou a zdravotní způsobilostí, průkaz svářeče, jeřábnický a vazačský průkaz, strojnický průkaz, Nabízíme: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, 5 týdnů dovolené na zotavenou, příspěvek na stravování, náborový příspěvek 10.000,- Kč, roční odměny, program benefitů Flexi Pass, pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu zaměstnavateli, možnost nákupu zaměstnaneckých akcií, po roce trvání pracovního poměru možnost příspěvku na penzijní pojištění. Pracoviště: Eurovia kamenolomy, a.s.-010 lom horní tašovice, 364 71 Bochov. Informace: Ivan Hranička, +420 724 202 644.

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 22 000 Kč

Úředníci v oblasti daní 240436 rada/odborný rada v oddělení daně z příjmů. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Služba zahrnuje zejména:, - přípravu rozhodnutí finanč. úřadu v případech, kdy finanční úřad vystupuje v daňovém řízení jako orgán prvního stupně,, - vyřizování opravných a dozorčích prostředků v působnosti finančního úřadu,, - zpracování stanovisek pro OFŘ v odvolacím řízení, , - zpracování stanovisek a odpovědí k metodickým dotazům územních pracovišť, daňových subjektů, jiných orgánů státní správy,, - analýzu vývoje výnosu daní, příčin daňových úniků, hodnocení činnosti územních pracovišť,, - koordinaci a metodické usměrňování rozhodujících směrů výkonu správy daní, zahrnující stanovení jednotných pravidel pro uplatňování pravomoci správců daně., Posuzovány budou žádosti podané ve lhůtě do 11. května 2018, tj. v této lhůtě zaslané na adresu služebního úřadu Finanční úřad pro Karlovarský kraj, Krymská 2011/2a, 360 01 Karlovy Vary, nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v el. podobě s uznávaným el. podpisem na el. adresu podatelna2400@fs.mfcr.cz nebo do datové schránky ID q9in2ev., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin musí být označena slovy: „Neotvírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo 240436 rada/odborný rada v oddělení daně z příjmů“.. Pracoviště: Finanční úřad pro karlovarský kraj, Krymská, č.p. 2011, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Martin Benc, +420 353 101 607.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Stanou se trhy a jarmarky tradicí?

Ilustrační foto

O problémech města můžete hovořit na diskusních fórech

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

Město při bourání 300 tun těžké lávky ušetřilo miliony

Cheb – Městu Cheb se podařilo při bourání ocelové tři sta tun vážící lávky, která desítky let vedla přes chebské nádraží a spojovala tak centrum Chebu s jeho čtvrtí Švédský vrch, výrazně ušetřit.

Rarita na statku, člověk se stane v muzeu včelou

Královské Poříčí – Naprostý unikát se brzy představí návštěvníkům Statku Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku.

Pstruzi jsou magnetem pro rybáře, jejich sezona začala

Karlovy Vary - Jsou tiší, stojí, případně sedí a nedají se ničím rozptýlit. Jako by šlo o podivíny. Jejich poznávacím znamením je prut s udicí hozený do vody, a když se hne, pak zareagují. Prostě rybáři, kterých nyní řeku Teplou a přehradu v Březové obléhá čím dál víc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT