Já se nestačím divit, co všechno je dnes v politice možné. A to už jsem dlouho v důchodu. Tak ona parta koaličních rádoby politiků zruinuje dobrou a prosperující nemocnici s nejlepší pověstí v několika oborech, svým šarlatánstvím zavede zdravotnictví do marasmu, jaký zde nebyl ani za bolševika, a nakonec na jednání zastupitelé zjistí, že nikdo není vinen.

Hejtman tvrdí, že žádná krize nebyla, ale vzápětí říká, že krize byla zažehnána. Omyl, pane hejtmane. Krize trvá a je to krize důvěry k zastupitelstvu a hlavně k vám.

Jako občan jsem podpořil spravedlivou věc zdravotníků a slyšel jsem názory na počínání vás (vaše?) a vašich spolupracovníků. Ti lidé mají pravdu, když žádali odstoupení vaše a vašich náměstků, to přání trvá, jen ti, kterých se týká, mají hroší kůži a neslyší. Veřejnosst čekala, že pochopí solidaritu, jakou projevili lékaři ať špitální, či soukromí, jejich kolegové zubaři, odvahu sester, se kterou stály za svými kolegy, ale taky hlas lidu, který je podporuje.

Jenže — pánové se oklepali a už zase šíří lži, polopravdy a vytáčky a snad se cítí dotčeni. Jak jinak si vysvětlit, že pan Horký říká, že do minulého týdne byl na straně lékařů. Ale už asi není, je dotčený, že zdravotníci zakládají stranu—prý na truc. Já si ale myslím, že je to dobře. Současná kolaborace ČSSD s ODS na radnici a krajském úřadu nepřináší dobré ovoce.

Jediný politik, který jasně a srozumitelně podpořil věc zdravotníků a tedy nás všech — byl Jan Horník, zástupce poměrně malé strany. V takovém politikovi je naděje, že věci veřejné budou řádně spravovány a ne že se stávají předmětem kšeftů.

Neházím lidi a politiky do jednoho pytle. Ale taky si myslím, že je občas třeba zbavit se politické veteše a dít více důvěry mladším. Vzor zde máme a tak doufám, že v příštích volbách si voliči vzpomenou, kdo je kdo.

Nejsem členem žádné strany a bydlím zde od konce války. Zažil jsem zde leccos, ale to, co se děje poslední dobou se zdravotnitctvím, to zde ještě nebylo. Je třeba napravit, co bylo způsobeno, dát řídící moc odborníkům, protože zdravotnictví je specifikum a ne doly či zemědělství, odkud se současní „odborníci“ rekrutují. Myslím, že ani absolvování VUMLu není tou pravou kvalifikací.

Závěrem přeji všem zdravotníkům pevné nervy, zdraví a výdrž. Ono není ještě vyhráno.

Také bych byl rád, kdyby se politickám opozice chovala sebevědomě, nestrkala hlavu do chomoutu koalice, nevytvářela jednotnou frontu na věčné časy. Myslím si, že by u veřejnosti získala.

Jiří Karafiát