Poslední pozdvižení způsobilo rozhodnutí radních, že trhy budou sice na náměstí Milady Horákové, ale obchodníci z pěší zóny mohou před svými provozovnami prodávat drobný vánoční sortiment. Za zábor pro stánky či předzahrádky dokonce navíc město nic nechce. Toho chtějí využít někteří řemeslníci, kterým se umístění letošních trhů nelíbí.

„Chtěli bychom se domluvit s podnikateli, kteří by o to měli zájem, že bychom před jejich provozovnu umístili naše stánky. Je to naše reakce na vzniklou situaci. Chceme navíc zachovat důstojnost místa prodeje vánočního sortimentu, kterou může zaručit právě pěší zóna lépe než náměstí Milady Horákové, protože to je mimo centrum města. A kvůli tomu má být pěší zóna o vánoční atmosféru ochuzena?“ nechápe Oskar Budský z Centra řemesel statku Bernard.

Ten se nebrání tomu, že by za zábor podnikatelům zaplatil symbolickou částku. „Tyto peníze bychom pak použili na humanitární účely, konkrétně pro Dětský domov v Jarní ulici. Na pěší zóně by tak vznikly dobročinné trhy,“ dodal.