Připomenu jen laskavým čtenářům, co jistě příliš připomínat netřeba. A sice geniálního Revizora od Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Právě tato hra o zkažené morálce v ruském provinčním městečkumi totiž nebezpečně a smutně připomněla karlovarské politické panoptikum.

Nuže: Kdesi (v Karlových Varech) kdosi (radnice) cosi (projekt Kultura 2000) 'podělá.' V Gogolově hře se v anonymním městečku kdesi v Gubernii podělá prakticky vše. Nua protože o svých kejklích radní dobře vědí a straší je jejich černočerné svědomí, bojí se i náhlého zabzučení mouchy. natož když místní hejtman dostane od kamarádů z Petrohradu 'echo' že se do města chystá carský revizor.
Zkrátím to.
Domnělý revizor je řadový úředníček a využívá výhod, kterému strachem zkřehlí lokální potentátíčkové všemožně poskytují. Bohužel, zbytečně. Skutečný revizor se objeví sice na konci hry, ale o to důrazněji, a veškerá farizejská námaha amorálností prožraného městečka vyjde vniveč. ´Tak nějak´ mi připomíná nedostižného Gogola i návštěva úředníka Alessandra, který (mimochodemnezapomněl zdůraznit, že 'řadu let žil v Bruselu' se osopoval na karlovarské novináře a zastupitele a dramaticky zvýšeným hlasem prohlásil, že se mu 'vůbec nelíbí' jejich zájem o financování projektu Kultura 2000.

Pane Alessandro, to by vás pan ministr Rutelli vůbec nepochválil. Doma, to byste si musel před médii dávat hernajs větší pozor. Jinak byste možná neuspěl už ani v Kalábrii. Natož v Bruselu. Prosím příště o více zdvořilosti při komunikaci. Nejste přeci revizor z Petrohradu.