„Z devadesáti procent jsou už vyzděny všechny příčky.“ Přítomné novináře také seznámil s výhledem do budoucna: „S klíčovým nájemcem haly, kterým je hokejový klub, připravujeme smlouvu a jednáme o způsobu provozování tzv. Sky boxů.“ Předběžná dohoda zní, že pronájemci Sky boxu bude garantována návštěva všech akcí v Areně, tedy nejenom hokejových zápasů. Jejich roční pronájem přijde na 280 až 880 tisíc korun podle místa a poskytnutých služeb.

Vyřešen je prý i sektor pro fanklub HC Energie, který bude na přání fanoušků k stání. Jedná se o výseč v rohu kluziště, podobně jako je tomu v Liberci. Co fanoušky karlovarského hokeje ale nepotěší, je celková divácká kapacita. Ta se musela vzhledem k požadavkům filmového festivalu, a tedy doprojektováním promítacích kabin snížit. „Do arény se tak vejde těsně pod šest tisíc lidí,“ řekl Bártl. Z toho je ale třeba odečíst zhruba 900 míst již zmíněných Sky boxů a V.I.P. restaurace.

Bártl zároveň informoval o cestě delegace do USA. Ta v Bostonu obhajovala kandidaturu Karlových Varů na pořadatelství světového šampionátu ve sledge hokeji v roce 2009. „Jsme favority, konečné rozhodnutí by mělo padnout do konce května,“ poznamenal Bártl a vysvětlil, jak to bylo s financováním cesty delegace: „Všichni, tedy i zastupitelé, tam byli za své peníze v rámci své dovolené. Pouze mé osobě budou proplaceny cestovní náklady.“