O definitivní podobě exteriéru včera rozhodlo vedení společnosti KV Arena, která bude halu provozovat.

„Železobetonový skelet je z pětadevadesáti procent hotový. V objektu hlavní haly začíná v těchto dnech montáž ocelové konstrukce střechy,“ uvedl včera Milan Bártl, ředitel společnosti KV Arena. V příštím týdnu začne podle jeho slov finální zastřešování vedlejší, tedy tréninkové haly. „Zděný plášť hlavní haly včetně zateplení a pohledových panelů by měl být hotový v červnu příštího roku,“ přiblížil Bártl tempo výstavby haly.

Ačkoliv do otevření karlovarské haly zbývá ještě téměř 500 dní (předání stavby je naplánované na 20. únor 2009), už dnes se její činovníci zabývají myšlenkou opening party. „Už od března 2009 chceme dělat akce zaměřené zejména na mládež. Takříkajíc naostro by měla hala začít fungovat v květnu při zahájení lázeňské sezony. Je ale možné, že některé oficiální akce sezonu předskočí,“ nastínil ředitel.

Onou „předakcí“ by podle jeho slov mohl být závěrečný turnaj Euro Hockey Tour, o který budou Karlovy Vary usilovat. Hokejistům bude jistě vyhovovat i fakt, že ledová plocha bude mít variabilní rozměry.