Výstavba multifunkční haly v Karlových Varech pokračuje rychlým tempem. Budova už je kompletně zastřešená a zároveň už se rýsují první velké prestižní sportovní akce, které by se v dokončené aréně měly v roce 2009 pořádat.

Potvrdil to Milan Bártl, ředitel společnosti KV Arena, s.r.o, která bude multifunční centrum provozovat. „Momentálně se dozdívají pláště a dělá se hydroizolace. Prostavěli jsme dalších sto milionů korun. Celkově náklady zatím vyšplhaly zhruba na tři sta dvacet milionů korun. Máme tedy třetinu prací za sebou,“ konstatoval ředitel.

KV Arena se už zároveň přihlásila o pořádání dvou významných sportovních akcí, které se budou konat v roce 2009. „Jde jednak o Euro Hockey Tour 2009, na jehož pořádání už jsme podali přihlášku. Je zde však velká konkurence ostatních hal v České republice. Máme zájem i na tom, aby multifunkční aréna hostila mistrovství světa ve sledge hokeji. To by se mělo konat ve dnech 6. až 17. května 2009. To budeme připravovat společně s Českou sledge hokejovou asociací a Českým svazem ledního hokeje. Akci podpoří i město Karlovy Vary a poslanci parlamentu za Karlovarský kraj,“ ujistil Bártl.

Společnost KV Aréna už také jedná o podnájemní smlouvě sHCEnergií.„Mybudeme v nájmu města a dále prostory podnajmeme například také místnímu hokejovému klubu. Zatím půjde o smlouvu o smlouvě budoucí, dokud se nebude konat kolaudace. Hokejisté zde budou hrát a trénovat zhruba tři tísíce hodin ročně. Jejich tréninky budou ale organizovány tak, aby mohla aréna sloužit také pro bruslení veřejnosti a škol,“ ujistil ředitel KV Areny Bártl.

Tuto informaci potvrdila i primátorka Veronika Vlková. „Hala bude multifunkční hlavně proto, že nabídne něco zajímavého všem. Budeme zde podporovat i aktivity škol a podobných zařízení,“ nastínila Vlková.

Glosa: Konec starých časů?