Na úvod dvě zprávy, nejprve ta špatná: Energie prohrála v Praze 0 : 4. A teď ta dobrá: Dnes večer do toho „Energetici“ ve staré plechárně půjdou jako o život! A to doslova, protože chtějí–li si vynutit sedmý rozhodující zápas v Praze, musí vyhrát.

Že je na poslední domácí zápas vyprodáno, to je jasné. „Vyprodáno by bylo, i kdyby měl stadion kapacitu čtyřnásobnou,“ říká manažer HC Energie Miroslav Vaněk. Pro ty, co se nedostanou na stadion, je připravena projekce televizního přímého přenosu na parkovišti před halou.

„Postavíme pódium, na kterém bude od 17 hodin hrát karlovarská rocková legenda Proměny, a pak přepneme na hokej. Promítat se bude na obrazovce o rozměrech 6 x 4 metry a váze 2,5 tuny,“ prozradil Vladimír Suchan z organizačního štábu akce před halou. Podle něj dostane každý, kdo bude v dresu Energie, nebo bude mít jiný artefakt klubu, či bude pomalován, pivo, kofolu nebo párek zdarma.

Také na zimáku se budou dít věci. Připraveny jsou již tradičně „kosmetičky“, které budou zdarma zdobit obličeje fandů a kolportéři budou rozdávat Karlovarský deník. V první přestávce se přímo na ledě představí mistři sledgehokejové ligy SKV Nowaco Sharks a dojde na společné fotografování.

Nával očekávají karlovarské restaurace a bary s televizí. Začátek utkání je vzhledem ke kolizi s přenosem fotbalové ligy posunut na 19:30. Všichni věří, že dnes večer ještě „nevzplane poslední bitva.“

V neděli od desíti hodin se začaly prodávat lístky na poslední finálový zápas na domácím ledě. Základ více než stometrové fronty se začal rodit už v noci ze soboty na neděli, ihned po příjezdu fanoušků z Prahy.

Jak se hrálo finále?

1. zápas Slavia : Energie 4 : 5
2. zápas Slavia : Energie 5 : 2
3. zápas Energie : Slavia 3 : 4
4. zápas Energie : Slavia 8 : 2
5. zápas Slavia : Energie 4 : 0

Pro zajímavost celkové skóre:
Energie : Slavia 18 : 19

Největší radost fanoušků?
4. zápas na domácím ledě a debakl Slavie 8 : 2!

Největší smutek fanoušků?
3. zápas na domácím ledě, vyloučení Mudrocha a oslabení do tří proti pěti, což přineslo dva góly pro Slavii a otočení výsledku ze 3 : 2 na 3 : 4, škoda!