Zápas v Litvínově nedohrála dvojice Jiří Hanzlík a Petr Mudroch.

„S Jirkou Hanzlíkem je to na delší dobu,“ zklamaně popisuje zdravotní stav hráče kouč Venera a pokračuje: „Má poškozený meniskus a nějakému operačnímu zákroku se bohužel nevyhne. Mimo hru bude tři až čtyři týdny.“

Petr Mudroch je na tom o něco lépe, i když to v první chvíli vypadalo hrozně. Ve třetí třetině zápasu v Litvínově ho trefil puk do kolena a velice těžko se zvedal z ledu. „Petr má natažené vazy a já pevně věřím, že za pár dní bude zpátky,“ doufá v brzké uzdravení obránce kouč Venera.

Po vzájemné dohodě ukončil své působení v Karlových Varech obránce Libor Ustrnul. Řízný bek se dohodl na dalším angažmá ve finském IFK Helsinky. „Důvodů je hned několik,“ vysvětluje tiskový mluvčí klubu Jiří Holý a pokračuje: „Jeden je, že se s Liborem na příští sezonu už nepočítalo. Druhý pak, že Liborovi po úpravě pravidel extraliga nesvědčí a on nemohl hrát svou hru, na kterou byl zvyklý ze zámoří, ale je toho daleko více,“ dodal Holý.

Ustrnul se do Finska velice těší. „Ve Varech jsem nemohl hrát svou hru, a to mě psychicky svazovalo,“ přiznal se obránce a pokračoval: „Ve Finsku se hraje jiný styl a to by mi mohlo vyhovovat.“

Libor měl zaječí úmysly už před sezonou, ale nenašel žádné angažmá. „Snažil jsem se odejít už v létě, ale nevyšlo mi to,“ dodal obránce, kterému se v Karlových Varech přezdívalo „Drtič“.

Nahradit tři základní pilíře obrany bude velice těžké. Vedení proto povolalo Romana Proška a Tomáše Brňáka. Z juniorů přichází mladý bek Tomáš Schmidt.