Milovníci zimních sportů mohou vyrazit na hory i během Velikonoc. Vlekaři i Horská služba slibují ideální sněhové podmínky a v provozu bude celá řada vleků. Upraveno je i několik běžeckých stop.

„Na Klínovci už je sto dvacet centimetrů sněhu a na Božím Daru šedesát. Navíc postupně ustává i vítr, takže podle našich odhadů budou skutečně velmi příznivé podmínky pro všechny zimní sporty,“ konstatoval Rudolf Chlad, náčelník Horské služby.

„Podle mých informací je v provozu vlek na Bublavě, Perninku, Božím Daru a také Neklid a celý Klínovec. Proto můžeme lidi určitě na hory pozvat,“ doplnil Chlad. Podle něj nezůstanou ochuzeni ani běžkaři. „Řada běžeckých stop už se upravuje. Snad nebude proudit silný vítr, který by je znovu zafoukal,“ dodal náčelník Horské služby.

Lyžaři by i v těchto podmínkách neměli zapomínat na opatrnost. „Nemáme žádné signály, že by mělo hrozit nějaké nebezpečí, ale samozřejmě je opatrnost vždy na místě. Stále by lidé měli na sebe dávat pozor a nepřeceňovat své schopnosti. To platí na horách ostatně vždy,“ poradil Chlad.

Z vývoje počasí jsou nadšení i provozovatelé lyžařských areálů. „U nás jezdí kompletně vše a sněhové podmínky jsou dobré. Sníh je velmi kvalitní a navíc přibývá stále nový. Podle našich odhadů budeme moci jezdit až do dubna,“ potvrdil Martin Píša, provozovatel lyžařského areálu na Klínovci. „Například na příští víkend chystáme pro veřejnost bohatý sportovní program, který doplní i řada překvapení,“ potvrdil vlekař.

Na Perninku je situace také příznivá. „Jezdíme normálně. Funguje také běžkařské kolečko. Náš areál bude v provozu ještě dnes a zítra. Pak ho už zavřeme,“ upozornil Rudolf Holý, provozovatel areálu Pod nádražím v Perninku. „Zároveň je dobré, že zájem lidí byl celou sezonu poměrně slušný a hlavně o víkendech bylo plno. I o Velikonocích očekáváme dostatek lyžařů,“ dodal Holý.