Na sjezdovku se všichni pustili i v mlze, silném větru a za drobného deště. „Jsme přece lyžaři, ne?“ odvážně prohlašovala sotva devítiletá dívenka.

„Hory konečně dětem ukázaly, jak zrádné a nevyzpytatelné dovedou být. Minulý víkend, kdy naše škola začala, bylo krásné počasí, které lákalo k opalování,“ komentoval víkendovou lyžovačku Milda Procházka, jeden z instruktorů školy.

Méně nadšení z víkendové sloty byli ti, kteří se na Neklid přijeli podívat na podnik K2 Big Air Tour 2008. „Jedu sem až z Prahy, a oni to nakonec zruší,“ lamentoval jeden z návštěvníků zrušené akce. Ještě dopoledne sice organizátoři doufali, že show spustí, ale když jim silný vítr, který měl v nárazech až 110 kilometrů v hodině, sfoukl připravené věci, vzdali to. „Krušné hory ovšem o podnik tour nepřijdou. Náhradní termín zatím nevíme, protože nám provozovatelé areálu nedodali přehled připravovaných akcí,“ slíbil za organizační tým Martin Müller.

Vlastimil Borovička, provozovatel bistra Rumburak, měl na věc smíšený názor. „Je škoda, že se příznivci nedočkali, ale na druhou stranu alespoň někdo přijel. Když je totiž na horách takovéhle počasí, klesá počet návštěvníků bistra až o polovinu. Na druhou stranu je letošní sezona daleko lepší než minulá. Ta byla skutečně katastrofální jak pro provozovatele vleků, tak pro nás,“ řekl.