Kdo si doteď nezajistil místo ve své oblíbené hospůdce kvůli sledování finálových zápasů hokejové extraligy, může být zklamán.Vřadě z nich jsou totiž ty nejlepší stoly už obsazeny. Nejde ani tak o dnešní zápas v Praze, ale spíše o ten pondělní na karlovarském zimním stadionu, který může být rozhodující.

Ta nejlepší místa mají už nyní zcela zamluvena v karlovarské restauraci Evropský dvůr. „Všechno je už v současné době obsazeno stálými štamgasty,“ informoval Bohumil Šesták, podle kterého má restaurace během posledních zápasů vždy velmi plno. „Televizi máme vepředu u baru, a tam bývá vždy nával. Žádnou další televizi ani plátno na pondělní zápas nechystáme,“ poznamenal Šesták, podle něhož bude karlovarské Energii fandit i obsluha. „Ta směna, která nebude právě v práci, bude fandit přímo na zimním stadionu,“ dodal zaměstnanec.

Majitel karlovarského klubu Rotes Berlin Franatišek Volf musel kvůli finálovým zápasům v hokejové extralize dokonce zrušit jeden z plánovaných koncertů, konkrétně středeční vystoupení Zdeňka Vřešťála. Právě v tento den Energie drtivě porazila Slavii 8:2. „Volal jsem mu předem do Prahy, ať nejezdí, protože Karlovy Vary nyní žijí hokejem. Pořádat koncert za této situace by nemělo cenu, přišlo by na něj málo lidí,“ vysvětlil Volf. Ten nainstaloval do klubu pro hokejové fandy velké plátno s úhlopříčkou dva metry. „Je umístěno nad vchodem a je na něj dobře vidět i od baru, takže není velký tlak o místa vepředu,“ dodal podnikatel.

Na nápor se chystají také v hospůdce Černá Plzeň. Na speciální gulášek, který vařívala majitelka Vlasta Rymonová při významných sportovních utkáních, ale musí štamgasti zapomenout. „Guláš už nepodáváme. I tak ale čekáme plno,“ uzavřela Lenka Pávišová.