Poslední rozlučku chystá současný pronájemce Jan Kabeš, který už loni v srpnu obdržel od radnice výpověď, na tuto sobotu. Mladí lidé tak na čas přijdou o poslední klub, který v centru lázní fungoval.

Vedení radnice je ale přesvědčeno o tom, že na výpověď mělo právo. „Jde o problémového nájemce. Lidé si stěžovali na opakované rušení nočního klidu a nájemce zde vykonával činnosti, které byly v rozporu se smluvními podmínkami. Umístil zde předzahrádku, satelit na zeď objektu a tak dále,“ uvedl Lukáš Pokorný, mluvčí magistrátu.

Podnikatel Kabeš ale tvrdí pravý opak. „Nic zvláštního se tady nedělo. Jedinou výjimkou snad byl mezinárodní filmový festival,“ odmítá Kabeš výtky, kvůli nimž dostal výpověď.

To ostatně potvrdila i městská policie. „Zasahovali jsme zde asi dvakrát, a to vždy před Husovkou,“ uvedl Jaroslav Klarner, zástupce velitele městské police.

Další lidé se domnívají, že celá Husovka má jít do prodeje, a proto město klub zavírá.

Podle náměstka Jana Balka (ODS) se o tom zatím neuvažuje. „Na Husovku město vypíše výběrové řízení. Návrh bude rada projednávat 26. února. Hledáme seriozního a bezproblémového partnera, který objekt pozvedne na přijatelnou úroveň. Hlavním kritériem nebude finanční stránka,“ vzkázal po mluvčím Balek.

Provoz Husovky by podle něj měl být úzce provázaný s programem samotného divadla. Sál v Husovce pro divadelní představení je ale využívaný jen sporadicky. Podle Balka prý nikdy nebyl součástí nájemní smlouvy provozu klubu.

Na opravu malé scény Husovka před lety vydalo město kolem 10 milionů korun. „Sál nyní využívají amatérské divadelní soubory,“ vysvětlil mluvčí radnice.

Podle Balka by měla být Husovka v budoucnu nikoliv rockovým, ale spíše divadelním klubem. „Domnívám se, že rockový klub do lázeňského centra zkrátka nepatří,“ dodal náměstek Balek.

(iva/jako)

Glosa: Jiný metr na Husovku