VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proč Kubín odmítl nabízené posty?

KARLOVY VARY - Rozhovor s primářem Stanislavem Kubínem.

22.12.2007 1
SDÍLEJ:

Stanislav KubínFoto: DENÍK/Petr Kozohorský

Jak vám bylo oznámeno, že jste byl vybrán zdravotním ředitelem a členem představenstva a proč jste to odmítl?
Byl jsem pozván společně s dalšími na krajský úřad, kde k nám bez nějakého komentáře přistoupil hejtman a další radní a předával nám jmenovací listiny. Za této situace jsem požádal alespoň o základní informace a čas pět minut na rozmyšlenou. Jiří Štefan mě doplnil, když řekl, že máme nějakou vizi o fungování představenstva, a že by nás zajímalo, jak budou rozděleny funkce. Po chvilce zaváhání si vzal slovo radní Luboš Orálek, který řekl, že výběrové řízení na post lékařského ředitele proběhlo zcela vyrovnaně, že oba dva kandidáti byli shodně dobří, ale vyhrál doktor Kubín. Z tohoto důvodu tedy on navrhuje druhého lékaře na post předsedy představenstva, tedy Věru Procházkovou. V té chvilce rozhodování s Jiřím Štefanem jsme to rychle probrali a zjistili jsme, že jsme osamoceni a že nemáme šanci prosadit naše názory, o nichž si myslíme, že jsou správné. Byli bychom dva, možná tři, proti čtyřem, navíc s předsednictvím Procházkové. Vrátili jsme se tedy zpátky a slušným způsobem jsem odmítl obě funkce a Jirka podal abdikaci na post člena představenstva.

Vím, že je těžké se ptát 'co kdyby', ale nedá mi to: Kdyby byl na post ekonomického ředitele jmenován místo chebského Kastnera karlovarský Fojtík, řešilo by to situaci?
Jistě, považoval bych to za přirozený tandem a v představenstvu bychom měli váhu tří hlasů proti třem. Za situace, kdyby byl Jiří Štefan předsedou, se už dá jednat a snažit se prosazovat naše záměry. Bohužel je to pouhé „kdyby“.

A co argument, že jste to nezkusili?
My jsme to ani zkusit nemohli. Byl by to pokus naprosto sebevražedný. Já jsem své názory na vedení nemocnice a její koncepci vysvětlil. Dvě místa v šestičlenném a možná v sedmičlenném představenstvu jsou výsměchem.

Hejtman ale tvrdí, že když budete mít nějaký problém, tak že ho máte dát do zápisu a bude se to řešit…
Ano, to bylo i teď. Měli jsme problém, dalo se to do zápisu a nic se neřešilo.

Kraj argumentuje i tím, že chce do karlovarské nemocnice investovat půl miliardy korun?
Oni stále mluví o penězích. Peníze zajímají je. My jsme rádi, že se investuje, ale není to přece jenom o tom „nacpat“ peníze do Varů. Měla by to být racionální politika kraje, která vývojově určí, že karlovarská nemocnice bude poskytovat centralizovanou péči. Příkladem je bezmyšlenkovité odstřelení neurologie v Chebu, ale neurologie u nás na to nebyla připravená. Vše by mělo být řešeno programově. Úkolem lékařského ředitele je, aby ty špitály objel, koordinoval jejich vývojové procesy a vše to pak přenášel do dalších orgánů společnosti.

22.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení