Už počtyřiadvacáté nabídne karlovarský JazzFest milovníkům jazzu od 10. do 13. října řadu zajímavých hudebních zážitků. Největší hvězdou festivalu je bezpochyby baskytarista Victor Wooten, pro kterého bude koncert v Karlových Varech vůbec prvním vystoupením v Evropě s kapelou Soul Circus.

Potvrdil to Milan Krajíc, ředitel festivalu. „Victor Wooten je špičkový a populární muzikant a jsme velice rádi, že v sobotu 13. října předvede v Malém sále hotelu Thermal své pojetí jazzu,“ vysvětlil Krajíc.

Podle něj je letošní ročník festivalu komornější než ty předešlé. „Chtěl jsem se vrátit více do klubů a dát šanci i začínajícím jazzovým kapelám. Také představujeme širokou paletu žánrů,“ doplnil ředitel festivalu.

Muzikanti v rámci JazzFestu zahrají na několika místech. Od 10. do 13. října bude živo na Vřídelní kolonádě, kde vždy od šestnácti hodin zahrají mladí muzikanti, kteří reprezentují karlovarskou základní školu a základní uměleckou školu. Zahrají například kapely Bigband Gringos, Swing dows, Jazz Kvé a Trialog Jazz.

První festivalový večerní koncert se bude konat 11. října od 19.30 hodin v kině Panasonic. Zde zahraje kapela z Chebu Good News a pražská skupina Lanugo.

Druhý den se hudebníci přesunou do Malého sálu hotelu Thermal, kde od 19.30 posluchače poteší například North big band. Během večera bude předána cena Gustava Broma, kterou letos převezme pianista a hudební skladatel Milan Svoboda. „Tento hudebník získá ocenění především za svou spolupráci s mladými talenty,“ nastínil Krajíc.

Závěrečný večer, v sobotu 13. října se od 19.30 v Malém sále hotelu Thermal patří stylově rozličným spolkům. První zahraje skupina Limbo, tvořená českými muzikanty. Hlavní hvězdou večera bude baskytarová osobnost Victor Wooten, který ve své muzice vzdává hold svým předchůdcům, ale zároveň hraje moderně.