Další objekt bude zřejmě vyřazen ze seznamu neprodejných nemovitostí Karlových Varů. Tentokrát jde o prodejnu potravin na Zámeckém vrchu, která je ve zdejší lokalitě už jediná.

Zatímco v jiných případech vyřazení ze seznamu, například u domů Lázeňská 1, 3, 5, tomu bylo údajně proto, že město nemá na opravu peníze, prodejna má být vyřazena na základě žádosti nájemce, Jednoty Toužim.

„Prodej Jednoty projednávala rada města na svém posledním jednání s tím, že tento materiál musí nejdříve posoudit zastupitelé. V tuto chvíli se zatím jedná pouze o přeřazení ze seznamu neprodejných nemovitostí do jiné skupiny městských objektů,“ říká mluvčí karlovarské radnice Jakub Kaválek.

Podle něho Jednota Toužim jako provozovatel objektu požádala v minulosti o koupi už několikrát. „Vždy však o odkoupení ustoupila. Abychom v domě i v budoucnu zachovali prodej potravin, byl přeřazen do seznamu neprodejných nemovitostí. Nyní nájemce znovu požádal o prodej,“ doplňuje Kaválek s tím, že v případě, pokud zastupitelé schválí přeřazení objektu, bude zahájena příprava jeho prodeje.

„Znalecký posudek, který jsme si nechali zpracovat, je však několik starý. Proto není možné před vypracováním nového říci, jakou má objekt cenu,“ dodává mluvčí.

Majetková komise podle něho doporučuje, aby byla do prodeje dána podmínka na zachování potravin na dobu minimálně pět let od privatizace.

Předseda představenstva Jednoty Toužim František Čapek potvrdil, že jeho firma má skutečně zájem dům na Zámeckém vrchu koupit. Podle něho tomu nikdy nebylo jinak. „Objekt chceme koupit minimálně už patnáct let. Nikdy jsme od své žádosti neustoupili, jak tvrdí město. Proč tedy už v minulosti nedošlo k jeho prodeji? Na to já odpovědět nemůžu. Žádali jsme o něj opakovaně,“ poznamenal šéf Jednoty Toužim.

Podle něho je prodejna na Zámeckém vrchu jediná, kterou mají v pronájmu. Využívají ji přitom již desítky let. „Během doby se však nákupní struktura v této lokalitě změnila. Karlovaráci se stěhují pryč. Nyní k nám chodí hlavně už jen dělníci z okolních staveb,“ uvedl Čapek a dodal: „Objekt je v žalostném stavu. Budeme muset zvážit, co dál.“