Nominační večer Českého lva, který v sobotu večer moderovala Ester Kočičková, skončil v kategorii nejlepší filmový plakát triumfem Karlovaráka Martina Kaisera. Z finálové trojky plakátů k filmům Tajnosti, Vratné láhve a …A bude hůř, vyhrál totiž Kaiserův plakát k posledně jmenovanému filmu z produkce Čestmíra Kopeckého.

„Jasně, že jsem měl radost z vítězství. Bral jsem už za velký úspěch samotnou nominaci,“ řekl Kaiser, který s producentem Čestmírem Kopeckým podobně spolupracoval i na grafických podobách k filmům Nuda v Brně nebo Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. „Teď pracujeme s Čestmírem na filmech Kuličky a Babička,“ pokračuje Kaiser ve vyjmenovávání spolupráce s Kopeckým.

K úzké spolupráci této dvojice došlo už za působení Čestmíra Kopeckého v karlovarském divadle. Na filmu A bude hůř si Kaiser cení mimo jiné celkovou atmosféru kolem celého projektu. „Líbil se mi už samotný nápad, že se snímek točil na 16 mm film a výsledek byl pak promítán po hospodách a klubech. Spousty akterů filmu si tak splnilo svůj sen,“ dodal Kaiser a nezapomněl poděkovat za spolupráci na vítězném plakátu také fotografovi Ondřeji Kalmánovi, který jeho nápad realizoval.

Co se týká případného pozvání úspěšného tvůrce plakátu na radnici, reagoval Martin Kaiser po svém: „Nepředpokládám, že mě primátorka Vlková pozve na radnici. Spíše očekávám pozvání z Božího Daru, když byl Lukáš Bauer na audienci právě na karlovarském magistrátu.“

Martin Kaiser je kromě své grafické profese jedním z protagonistů Divadla Bezdirky, které vystupuje na klubové scéně ELKO na Vyhlídce. Bezdirky jsou souborem, který si velmi často bere na mušku nekulturní praktiky karlovarského magistrátu. Mimo jiné právě divadelníci tohoto divadélka před lety vyhlásili tzv. anticenu pro ničitele kultury na Karlovarsku a za spoluúčasti tehdejšího senátora Jana Hadravy ji předali bývalé náměstkyni Monice Makkiehové.

Jindy chtěli bezdirkovci zabránit konání megaakce Kanoe Mattoni happeningem, kdy vylévali vodu z řeky Teplé u galerie. Nyní pranýřují divadelníci kolem Kaisera radniční nešvary – například populární losovačku.