Právě tato firma totiž vlastní největší část zdejších pozemků a radnici už předložila svůj investiční záměr. „O tom, co zde plánujeme, promluvíme až příští týden,“ odmítl cokoliv konkretizovat obchodní ředitel Eden Group Jan Motlík.

Stejně tajemná je zatím karlovarská radnice. „Na území tak zvaného kamenolomu se může stavět jen to, co povoluje územní plán. Jde o smíšené lázeňské území se specifickými vlastnostmi. Základní kritéria výstavby jsou stanovena právě tímto plánem a uliční čarou,“ uvedla prostřednictvím mluvčího radnice Lukáše Pokorného vedoucí stavebního úřadu Ivana Doubová. Dodala, že konkrétnější parametry a stanoviska jsou zatím předčasná a budou předmětem dalšího jednání.

Že se o kamenolomu už jedná, potvrdil i náměstek Tomáš Hybner. „Zatím jde o vizi investora, kterou musíme pečlivě zvážit. Jsem ale rád, že by po padesáti letech tento nevábný kout zmizel z mapy města,“ uvedl Hybner.

Jak se nám podařlo zjistit, společnost Eden Group plánuje v kamenolomu postavit luxusní hotel. „Měl by mít deset až dvanáct pater. Problematické území, pod nímž se nachází therma, by mělo vyřešit menší náměstí. V hotelu by mělo být přibližně kolem sta lůžek,“ vysvětlil zdroj blízký radnici.