Lékaři Krajské karlovarské nemocnice poukazují na letošní nesrovnalosti ve výdajích za investice. Otazníky se množí kolem stavebních investic a technickým zhodnocením majetku Karlovarské krajské nemocnice, a.s.

„Přímo v materiálu krajského zastupitelstva je například v případě chebské nemocnice uvedeno, že projektová dokumentace k vybudování nemocniční spisovny v prostoru bývalé prádelny stála 1,63 milionů korun. Vlastní provedení projektu, včetně sanace stropů a stavebních úprav byla přitom vyhodnocena na 678 tisíc korun. Nikdo z nás lékařů tomu nerozumí,“ uvedl doktor, který si z důvodů dramatického vývoje v krajské nemocnici nepřeje být jmenován. Zároveň poukázal na to, že v nemocnicích se běžně mluví o auditech, které nejsou potřebné, ale zato jsou velmi drahé. „Další věci vám raději ani říkat nebudeme,“ situace je stále horší,“ říká lékař.

Mluvčí hejtmanství Jan Kopál konkrétní nařčení, ohledně pavilonu A v chebské nemocnici, zcela odmítá.

„Nevím, odkud mají lékaři informace. V tomto případě jde o administrativní chybu, ke které došlo při zpracování podkladů. Dalo by se to také nazvat překlepem,“ uvedl Kopál. Jeho slova na čtvrtečním krajském zastupitelstvu potvrdil i hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.

„Čísla v dokumentaci, v materiálech pro jednání zastupitelů byla prostě omylem,“ sdělil médiím hejtman Pavel.

Lékaři s vysvětlením spokojeni nejsou. „V posledních měsících je toho příliš mnoho. Vše, proboha, nemohou být překlepy,“ sdělil jeden z nich.