Už dvě stě šedesát tři lékařů a zdravotníků chce odejít z karlovarské nemocnice na protest proti špatnému řízení a tunelování tohoto zdravotnického zařízení.

„K dnešnímu dni bylo podáno 263 výpovědí. je to poslední zoufalý krok k tomu, abychom zachránili tuto nemocnici,“ uvedla vrchní sestra interny Alena Lomogová–Švabčíková. Podepsané výpovědi zaměstnanců byly uloženy do advokátní úschovy.

Od vrchní sestry a lékaře Filipa Bergera, předsedy karlovarského Lékařského odborového klubu, je převzal advokát Robert Bezděk. „Pokud nedostanu jinou instrukci, výpovědi předám 31. ledna v patnáct hodin na ředitelství karlovarské nemocnice,“ vysvětlil.

Filip Berger dodal, že k tomuto magickému datu, tedy k 31. lednu 2008, mají lékaři příslib kraje, že o kritické situaci v nemocnici budou krajští představitelé s lékaři jednat.

Před týdnem ovšem už krajská rada, která je zároveň valnou hromadou krajské nemocnice, a. s., pověřila představenstvo vypsáním výběrových řízení na šestnáct uvolněných primariátů.

„Podle mého je to porušení dohody a v dané situaci vnímám tento krok jako velice nešťastný. Já sám se do vypsaného konkurzu určitě nepřihlásím,“ uvedl Jaroslav Žák, který odstoupil z přednosty interního oddělení a výpověďmi ho podpořil téměř všechen lékařský personál interny.

Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje (ODS), zároveň svolává na 24. ledna mimořádné zastupitelstvo, které se bude zabývat dramatickou situací v karlovarské nemocnici. To požadovala jak opozice, tak dosud s ODS koaliční sociální demokraté.