Před minulým jednáním zastupitelstva města se koaličníci z ODS dohodli, že pokud se začne mluvit o radním Tomáškovi, opustí sál. V mezidobí totiž proběhlo v televizním zpravodajství svědectví karlovarského podnikatele, který radního ODS, pana Tomáška, identifikoval jako vymahače výpalného. K podání veřejného svědectví se odhodlal po zadržení hlavních představitelů klanu Zádamských. Sám pan Tomášek svoji spolupráci se Zádamskými označil jako profesionální záležitost dodávek hracích automatů a pochválil si ji. Na zastupitelstvu se nestalo nic. Vůbec nic.

Také já jsem byl zaskočený. Sám jsem zaváhal mezi strachem z obávaného klanu a neschopností vymyslet, jak problém řešit. Vedení města pouze v médiích přihlouple odpálilo dotazy na tyto vazby, že jim nebyly známy … a dál zase nic. Prohlašuji, že paní primátorka i pan Donth a další radní velmi dobře o angažmá pana Tomáška věděli. Osobně jsem s nimi o tom hovořil před volbou rady – ptal jsem se, jelikož mi tato skutečnost samotnému známa nebyla, ale upozorňovali mě na to občané (dokonce bývalí příznivci ODS). Přesto pana Tomáška do rady města se svojí koaliční většinou instalovali.

Po roce v zastupitelstvu pan radní Tomášek naopak umocnil svůj vliv. Stal se jednatelem v problematické multifunkční hale, kde v koordinaci s dalšími koaličníky dokonává hospodářskou a morální multifunkční zkázu našeho města. Aktuálně má v nadaci nahradit odvolanou paní Makkiehovou a přeprat (jak uvedl náměstek Balek) 10 milionů Peričových odvodů z hazardu za nákup Lázeňské 1.

Na hale samotné se realizuje jako jednatel Arény s radním Novákem (ten je soudně omezený postižením za bankrot). Tito dva dohlížejí na práce a vícepráce nezákonně vybraných dodavatelů miliardové stavby (Syneru, Baustavu a Metrostavu). Našli si další pacholky: ustavili pana Bártla ředitelem do Arény, provařeného zastupitele, který musel z minulého zastupitelstva odstoupit a následně v obdobné roli přivedl na mizinu jiné podnikatele z tehdejší firmy WDcomputer, a.s. Křoví jim v Aréně dělá paní náměstkyně Petříková, která se nechala instalovat do pozice jednatele.

Na úterním jednání zastupitelstva budu žádat vysvětlení a srozumitelnou obhajobu tohoto stavu od plně aklimatizované paní primátorky a jejích souputníků. Bez toho pokládám nastolený směr vedení města za neudržitelný.