V souboj s přírodou i s vlastními silami se změnila pro osmičlennou výpravu karlovarského občanského sdružení All Family Sport účast na letošním cyklistickém závodě Král Šumavy. Příroda se totiž rozhodla, že nedá titul krále jen tak někomu. Ten, kdo se jím chtěl honosit, se musel vypořádat s bahnem, deštěm a zimou.

„Občas jsme museli tlačit i z kopce. Kola byla totálně obalená bahnem, takže se ani nemohla točit,“ vylíčil Jiří Přikryl, jeden z členů karlovarského týmu All Family Sport, zážitky z pětačtyřicetikilometrové trasy. Mimochodem: právě Jiří Přikryl byl nejstarším účastníkem letošního ročníku Krále Šumavy. „Vždy, když jsem viděl před klesáním tři vykřičníky, jsem věděl, že si nabiju,“ doplnil Stanislav Vonka, který se postavil na start střední, sedmdesátikilometrové trasy. Jeho původně bílý, po dojezdu však spíše černý dres ostatně hovořil za vše.

Ani jeden ze členů karlovarského týmu sice na stupně vítězů nedosáhl (nejblíže k nim měla Ludmila Pintnerová, která v kategorii žen nad padesát let obsadila čtvrté místo), ale v limitu se dokázali do cíle vrátit všichni. „A stejně jsme všichni králové, když jsme to dokázali,“ shodla se v cíli parta nadšenců.⋌