Rekonstrukce a další rozkvět, nebo bude budova i nadále uzavřena a její rozklad bude pokračovat?

Podle Tomáše Hybnera, náměstka karlovarské primátorky, je budoucnost objektu v rukou karlovarských politiků. „Právě jsem obdržel právní názor na převedení budovy Karlovarskému kraji. Nejprve jej k projednání postoupím zastupitelským klubům a pak musí rozhodnout zastupitelstvo,“ uvedl Hybner.

Podle něj by město mohlo památkově chráněnou budovu Lázní I převést Karlovarskému kraji za jednu korunu, ovšem za velmi tvrdých podmínek. „V lázních by musel mít sídlo Karlovarský symfonický orchestr, Infocentrum a další organizace města. Bez tohoto závazku bychom objekt na kraj nepřevedli. Stále ovšem chceme, aby se lázně v co nejbližší době dočkaly rekonstrukce a byly zprovozněny. Právě Karlovarský kraj má podle našeho názoru k fondům Evropské unie nejblíže, a proto se s ním chceme domluvit. Zda na naše podmínky přistoupí, to zatím nevíme,“ dodal Hybner.

Karlovarský kraj už vloni na podzim deklaroval, že by od Karlových Varů Císařské lázně odkoupil. A to i za cenu sto milionů korun.

Zda s prodejem Lázní I budou souhlasit i karlovarští zastupitelé, to jde nyní jen stěží odhadnout. Někteří jsou pro, jiní namítají, že objekt je architektonickým skvostem, o nějž by město přijít nemělo.

V kuloárech se také šušká, že Císařské lázně by ČSSD vyměnila za souhlas zastupitelů s prodejem Lázní III. Ty podle města znalec odhadl na 29 milionů korun.