Primátorka Karlových Varů Veronika Vlková a její náměstek Petr Keřka na včerejší tiskové konferenci města potvrdili pozitivní posun v případném převodu Císařských lázní na Karlovarský kraj. Ten před časem přišel s vizí převzít zodpovědnost za léta nikým neprovozovaný architektonický skvost v centru lázní s tím, že má kraj lepší možnost dosáhnout na prostředky z evropských fondů. Proti tehdy byla karlovarská radnice, byť je koaliční vedení radnice (ODS – ČSSD) obdobné tomu na kraji.

„Probíhají jednání, precizuje se smlouva a přesné právní formulace, včetně znaleckých posudků odhadních cen,“ řekla Vlková v narážce na skutečnost, že právě znalecké odhadní ceny posuzuje také Úřad pro hospodářskou soutěž.

„V klubech ODS jsme se již shodli, naším cílem je dlouhodobě nevyužívaný objekt co nejdříve opravit a zprovoznit. Cesta vede přes Karlovarský kraj a evropské dotace,“ řekl Keřka.

V praxi to znamená učinit dva důležité kroky. Za prvé musí městské zastupitelstvo přeřadit Lázně I. z kategorie neprodejných objektů. Druhým krokem je pak zveřejnění záměru prodeje. „Ovšem pouze a výhradně za účelem převodu na Karlovarský kraj,“ dodala Vlková.

Jediným vážným problémem pro převedení Císařských lázní z města na kraj tak zůstává nejasné stanovisko koaličního partnera ČSSD. Zastupitelský klub ČSSD je totiž vázám usnesením regionálních stranických orgánů ČSSD, o pozastavení tohoto převodu. To potvrdil druhý náměstek primátorky Tomáš Hybner z ČSSD: „Nemáme až takový problém s převodem z kategorie neprodejných nemovitostí do prodejných, ale je třeba počkat přinejmenším do vyjádření Úřadu pro hospodářskou soutěž, který má mimo jiné posoudit, zdali, byť nepatrná, komerční část záměru budoucího projektu využití nemůže zhatit evropské dotace.“