VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oslavy lázní: milionový chaos

KARLOVY VARY - Příprava letošních oslav založení města se odehrává v naprostém zmatku. Radnici chybí harmonogram akcí, koordinátor i celkový rozpočet.

7.2.2008
SDÍLEJ:

VĚC PRESTIŽE. Vydání každé další knihy o Karlových Varech je vždy prestižní záležitostí, jako tomu bylo i v případě publikace o filmovém festivalu, kterou vydala také agentura Mirror Promotion. Takový počin by však měl mít jasné mantinely.Foto: DENÍK/Alexander Klimeš

Karlovaráci ještě stále neznají program letošních oslav 650. výročí založení Karlových Varů.

Tajemstvím stále zůstává, jaké akce radnice připravila i v jakých termínech. Harmonogram neexistuje, stejně jako rozpočet oslav. Už nyní je ale jisté, že to budou desítky milionů korun.

„Akce k tomuto výročí se pořádají průběžně po celý rok a navazují na ty tradiční. Na oslavách se podílí více odborů magistrátu a faktury jsou hrazeny z běžných výdajů,“ uvedl Jakub Kaválek, mluvčí radnice. Odmítl ale sdělit položku, kterou je magistrát rozhodnut za oslavy vydat. „To číslo budeme vědět až letos v prosinci,“ uvedl pouze.

Podle něho radnice skutečně nemá na oslavu žádný předpokládaný rozpočet. Mariánské Lázně ale dokazují, že rozpočet i celoroční program akcí k výročí stanovit lze. Letos totiž slaví dvousté výročí založení města a lidé mají k dispozici kalendář všech akcí, které v rámci oslav budou tyto lázně pořádat. Dozvědí se také, kolik za jednotlivé akce město vydá peněz a kdo se na nich bude organizačně podílet.

Organizační i finanční zmatek v přípravě oslav založení Karlových Varů kritizují také opoziční zastupitelé. „Z Mariánských Lázní bychom si měli vzít příklad. Vždyť toto je naprostý chaos. Když jsme po vedení města požadovali podrobnější informace, bylo nám sděleno, že koordinátorem akcí radnice nikoho nepověřila a že budou přidruženy ke všem akcím v průběhu roku. Konkrétní částku, kolik za ně radnice vydá, nám také nikdo nesdělil,“ uvedl karlovarský zastupitel Petr Kulhánek (KOA).

Jak město oslavy připravuje, to zcela jednoznačně dokumentuje kniha Karlovy Vary z pera několika karlovarských autorů. Poprvé vyšla před pěti lety a k letošnímu výročí města připravila Mirror Promotion její druhé vydání. „Radnici jsem dal nabídku a bylo mi sděleno, že je to super. Tak jsme se domluvili,“ uvedl šéf agentury Stanislav Srnka.

Kolik knih ještě radnice vydá a s kým o zakázkách bude jednat, to ale zůstává tajemstvím. Součástí oslav byly už i běžkařské závody Carlsbad Ski Sprint, na něž radnice přispěla půl milionem korun, a k tomu si náměstci včetně primátorky nechali ušít hokejové dresy.

Součástí oslav bude i zahájení lázeňské sezony či reprezentační ples města. Tyto dvě akce ovšem město pořádá každý rok.

Do rozpočtu je nutné připočíst i náklady ve výši dvou milionů korun pro PR agenturu Digitaiment, která například přišla s nápadem hokejových dresů pro radní či s vydáním speciální poštovní známky. Proč si tuto agenturu radnice vůbec najala? Aby zlepšila jméno města.

Ivana Kalinová / Jana Kopecká

Glosa: Mejdan milionů

Související: Knihu halí nejasnosti

7.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení