Současný stav sálu Lidového domu ve Staré Roli neumožňuje pořádání kulturních akcí. Proto karlovarští radní v úterý dali za úkol odboru rozvoje a investic magistrátu zpracovat studii návrhu stavebně technického řešení, kterou má předložit do 30. června letošního roku.

Jak uvedla primátorka Veronika Vlková (ODS), město chce ještě letos na studii navázat a zahájit tolik potřebnou rekonstrukci sálu. „Celkové náklady by se měly pohybovat od jednoho do dvou milionů korun, záleží na tom, co odbor rozvoje investic do opravy zahrne. Počítáme totiž nejen se stavebními úpravami, ale i s novým vybavením, jako jsou židle, koberce či závesy,“ upřesnila Vlková.

Oprava sálu je pro vedení města prioritou. Až pak má přijít na řadu celková rekonstrukce Lidového domu. „Vzhledem k tomu, že sál se nachází v samostatné části objektu, rekonstrukce celého domu by se ho neměla dotknout,“ doplnila primátorka.

Celkové náklady na tuto opravu doposud nejsou známy. Vedení radnice zatím prý ani neřeší způsob provozu po kompletní rekonstrukci Lidového domu. Není tak doposud jasné ani to, zda radnice uvažuje o tom, že by například na provozovatele vyhlásila výběrové řízení.

Jedno už je ale zřejmě jisté, po opravě už se nebudou v Lidovém domě konat výprodeje.

„Počítáme, že s rekonstrukcí celého Lidového domu bychom mohli začít už příští rok, ale nevím, zda ji stihneme ve stejném roce dokončit. Opravu můžeme totiž rozdělit do několika etap, například i kvůli navrhovanému bourání zadního traktu, ve kterém se nachází dnes již nefunkční kinosál,“ poznamenala Vlková.

Potvrdila tak, že vedení města skutečně uvažuje o tom, že by definitivně zrušilo kino v Lidovém domě. „Je to jen jeden z návrhů. Je ale pravda, že spíše prosazujeme právě tuto variantu,“ doplnila primátorka s tím, že místo této části by vzniklo nové parkoviště, které je pro provoz Lidového domu také zapotřebí.

Glosa: Nikdy není zřejmě pozdě