Se slzami v očích opouštěl jednání karlovarského zastupitelstva Ivan Doleček. Zastupitelé mu znovu odmítli prominout penále a 318 tisíc tedy musí Dolečkovi s dalšími spolumajiteli domu ve Staré Roli radnici zaplatit. Podle magistrátu prý neprokázali, že na slevu z ceny u domu, který od města koupili v roce 2000, mají nárok. “Jeden z dokladů byl chybný,“ uvedla primátorka Veronika Vlková. „Podmínkou získání slevy bylo doložení dokladů na náklady oprav a důkaz o uhrazení těchto nákladů,“ vysvětlil právník města Tomáš Ficner.

Doleček je ale přesvědčen o tom, že všechny doklady má v pořádku. „Co po nás ještě chcete? Vždyť mi úředník magistrátu písemně doložil, že vůči městu nemáme žádné dluhy. S lidmi zametáte jako se spodinou,“ obhajoval se před zastupiteli Doleček.

Vedení města poté sice přiznalo, že úředník pochybil, když doklady před lety řádně nezkontroloval, to ovšem bylo vše. Lidé, kteří si dům od města za výhodných podmínek koupili, tak musejí doložit, že nemovitost nejen opravili, ale práce i zaplatili. Kontrolu radnice nařídila deset let nazpět. Pokud lidé doklady nepředloží a město v nich zjistí chybu, bude po nich požadovat náhradu škody u soudu. Stejně jako u Dolečkových.

„Ženete se do dalšího problému. Začněte s kontrolou u sebe. Řadu lidí naštvete,“ uvedl Otmar Homolka ze Sdružení O co jim jde. Náměstek Tomáš Hybner je ale toho názoru, že město tímto opatřením chce napravit chyby, k nimž došlo. „Bohužel, některé lidi skutečně naštveme,“ dodal Hybner.