Co bude maskotem městské společnosti KV Arena, která bude v budoucnu provozovat a vlastnit multifunkční halu? O tom má rozhodnout soutěž, kterou 15. září vyhlásila radnice. Uzávěrka prvního kola je 30. listopadu. Úspěšní uchazeči pak postoupí do druhého kola, ze kterého budou 30. dubna příštího roku vybráni oficiálně vítězové. Autor toho nejlepšího návrhu získá od města deset tisíc korun a navíc V.I.P. vstupenky do haly.

Události posledních dní – udělení půlmilionové pokuty antimonopolního úřadu za neprůhlednou karlovarskou losovačku a pokračující policejní vyšetřování zakázky na halu však udělaly s Karlovaráky své. Vyhlášení soutěže o maskota KV Areny tak mnozí vnímají jinak, než by si představitelé města přáli. Dělají si z něj legraci a podle toho také některé návrhy vypadají.

Například jeden čtenář Deníku by za maskota navrhl losa. „Reaguji tím tak na známé losování. Nešlo by o los jako tiket, ale o zvíře,“ svěřil se svým návrhem čtenář, který se chce zatím zůstat v anonymitě.

Redakce Deníku se naopak nechala inspirovat fotografií „otce výstavby multifunkční haly“, náměstka primátorky Petra Keřky (ODS), při které je zvěčněn se stavební přilbou na kontrolním dni na hale. Trochu totiž připomíná figurku igráčků, kteří se prodávali za komunistů. Redakce požádala Karlovaračku Lenu Pintnerovou o návrh, přičemž náměstka Keřku oblékla do hokejového dresu. Redakční maskot dostal název Keřkáček.

Podle ředitele KV Areny Milana Bártla (ODS) budou do soutěže zařazeny všechny návrhy, které splní dané podmínky. „Pár už jich přišlo. Viděl jsem tak dva tři, ale žádné žertovné návrhy to nebyly. Zatím nám poskytly nový pohled na KV Arenu. Nevycházejí přitom z karlovarských motivů. Jsou zpracovány v zajímavé grafice a jsou doplněny i jinými prvky,“ dodal Bártl.