Miguel se tento víkend rozhodl, že jim návštěvu oplatí a členové Dyleně se stanou na chvíli zase jeho průvodci. Byl nesmírně zvědavý, jak vypadá Česká republika a jak vypadají Karlovy Vary, odkud soubor pochází.

Na nádraží ho sice nevítal celý soubor, ale přivítat ho přišli ti, kteří měli zrovna čas a chuť portugalského průvodce znovu vidět. Stejně jako on provedl Dyleň po Lisabonu, provedli ho Dyleňáci po Karlových Varech. Nevynechali ani jednu zajímavou pamětihodnost a Miguel a jeho přátelé měli neustále co fotit a obdivovat. Karlovy Vary jim naprosto učarovaly. Nechali se dokonce zlákat k ochutnání několika pramenů.

Mezi fotografiemi Puppu, Mlýnské kolonády, Vřídla nebudou bohužel chybět ani fotky horního nádraží. Zde strávili hodinu do odjezdu vlaku. Podivovali se nad tím, že tak krásné město má tak ošklivé a zanedbané nádraží.

Byla to nepovedená tečka za jinak pěkným dnem. A všichni litovali, že den, který byl plný krásných míst, končí na místě, které dělá Karlovým Varům jen ostudu a za které se musíme stydět.