To je zásadní novinka. Podle usnesení rady z 21. dubna, na kterém vedení města rozhodlo, že městská mateřinka v tomto objektu končí, totiž měl odbor majetku připravit záměr zveřejnění pronájmu už do 3. června. Tím se tedy termín posouvá.

Karlovaráci v tomto případu spekulují o dvou zájemcích, kteří by prý měli školku dostat do pronájmu. Jde o podnikatele Viktora Linharta, který v domě se školkou bydlí. I toto jméno jako případného nájemce se dostalo až k náměstkyni Janě Petříkové (ČSSD). Ta už ale před časem dementovala, že by Linhart byl oním vyvoleným.

Rada 29. dubna se dokonce zabývala Linhartovou žádostí, který chtěl pronajmout od města část pozemku těsně vedle školky za účelem zřízení soukromé okrasné zahrady.

Radní ale jeho žádost zamítli. „Všechny poradní orgány byly proti a rada také,“ poznamenala tehdy primátorka Veronika Vlková (ODS).

Linharta se včera redakci nepodařilo kontaktovat.

Právě díky tomuto materiálu, jehož součástí byla i přiložená mapa sousedních pozemků, vyšlo najevo, kdo většinu těchto parcel vlastní. Je jím společnost Vesk s ruským kapitálem, která sídlí v Sadové ulici. Ta vlastní nejen řadu domů pod školkou v ulici Krále Jiřího včetně jejich předzahrádek a zahrádek za domy, ale dokonce už i bývalý Coutryon.

Právě Vesk má být oním druhým zájemcem o prostory mateřinky.

Jeho česky mluvící zástupci to včera ale ostře dementovali. „Se školkou nemáme nic společného. Ano, máme jistý podnikatelský záměr, ale všechno to, co se po městě říká, jsou jen domněnky. Byli bychom neradi, abychom kvůli tomu byli propíráni v médiích,“ uvedl včera jeden ze zástupců Vesku, který ale nechtěl říci své jméno.