Posledních několik stovek rodin, které stále žijí v bytech patřících města Karlovy Vary, si může oddechnout. I příští rok totiž zaplatí nájemné ve stejné výši jako doposud. Vedení města na úterním jednání rady zamítlo navýšení nájmu v městských bytech. Včera to potvrdil náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD).

„Radní se shodli, že nájemné zvyšovat nebudeme. Zůstane i nadále regulované, to znamená, že nájemce za jeden metr čtvereční zaplatí i nadále osmnáct korun a třicet haléřů,“ upřesnil náměstek Hybner.

Radní podle něho odmítli navýšení především kvůli složité a zdlouhavé administrativě, která by s tím byla spojená. „Zatížili bychom tím jednu stranu a také peněženku občanů. A to jsme nechtěli, i když budeme asi jediným městem v Karlovarském kraji, které nechalo nájemné na stejné úrovni,“ vysvětlil Hybner.

Navrhované zdražení bylo přitom markantní. Vedení města uvažovalo, že by nájemníci za jeden metr čtvereční platili téměř o deset korun více. Za šedesátimetrový byt tak lidé zaplatili o více než šest korun měsíčně. Radnice tak uplatní pouze inflaci, která by měla činit 2,5 procenta ročně.

Nyní bydlí v městských bytech s regulovaným nájmem podle Hybnera posledních asi čtyři sta až pět set lidí. Všechny tyto byty chce ale město do konce roku 2010 prodat.

„Příští rok chceme privatizovat dva věžové domy na Růžovém Vrchu, konkrétně v ulicích Vodárenská a Krušnohorská. Chceme také příští rok prodat i dům s padesáti byty v Mládežnické ulici,“ dodal náměstek Hybner.