Po natáčení posledního dílu o agentu 007 či herci Gerárdu Depardieuovi, který ztvárnil jednu z hlavních postav amerického snímku Poslední prázdniny natáčeného v karlovarském Grandhotelu Pupp, půjde tentokrát o český filmový štáb.

Česká televize pod vedením režiséra Dušana Kleina zde bude až do úterý natáčet poslední díl případu inspektora Klubíčka. Jak informovala Kateřina Vilímková z oddělení marketingu a komunikací České televize, tento díl ponese název Devatenáct klavírů.

„Filmaři budou natáčet v Karlových Varech tři dny, a to od neděle 20. až do úterý 22. dubna. Točit budou u hotelu Richmond a v lesní resturaci Diana,“ upřesnila Vilímková.

Příběh Devatenáct klavírů se podle ní odehrává v období těsně před Mnichovem, kdy na Karlovarsku řádí henleinovci a kdy česká policie musí řadu případů raději přejít, aby henleinovce nedráždila a zabránila tak případným atakům. „V jednom karlovarském hotelu je ale náhle nalezen mrtvý lázeňský host, kterým je vážený německý hudební skladatel. Klavír, na němž komponoval a hrál, je navíc zcela barbarsky zničen,“ pokračovala Vilímková.

Dodala, že zkušeného karlovarského inspektora, který se v závěrečném dílu jmenuje Tykač, si zahraje zkušený a velmi oblíbený herec Ondřej Vetchý.