Centrum lázní totiž ve středu večer zalila půldruhého kilometru dlouhá olejová skvrna a havárii zlikvidovali až přivolaní hasiči karlovarského záchranného sboru.

„Hasiči zasahovali v Tylově ulici. Na místě zjistili, že se olej z proražené motorové vany táhne v délce 1,5 kilometru, od Divadelního náměstí až na Vyhlídku. Protože neměli dostatek sorbentů, snažili se vyrozumět firmu AVE, která se stará o městské komunikace. Protože tato firma sorbenty údajně nedisponuje, odstranili olej hasiči sami. Postupovali přitom ze dvou směrů proti sobě a jejich bezpečnost zajišťovala městská policie,“ uvedl František Petr, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Firma AVE ale po odjezdu hasičů na místo nehody vyslala kropicí vůz a ten komunikaci důkladně umyl.

Podobné havárie v samotném centru lázní se dají předpokládat i nadále. Řidiče a jejich vozy ničí rozbité silnice, které devastují desítky těžkotonážních nákladních aut z nesčetných staveb. „To už není lázeňská, ale stavbařská zóna. A tohle je výsledek. Navíc se tady mohl někdo řádně nabourat,“ poznamenal jeden z přihlížejících lidí.

Místním se špína, prach a hluk ze staveb čím dál více zajídá. Nepřestává totiž ani o sobotách a nedělích, protože protihlukovou vyhlášku město muselo zrušit na popud ministerstva vnitra. Stavební práce o víkendech tak nic nereguluje ani neomezuje a sbíječky ječí neustále. „Jak je možné, že radnice souhlasí s tak masivní výstavbou v centru? Vypadá to tady jako při náletu. Vozovky blokují nákladní auta, která vozí beton a písek, všude jsou objížďky a bláto. A to už zanedlouho město slavnostně zahájí lázeňskou sezonu. Má se skutečně čím chlubit,“ kritizují lidé radnici.