Peticí se rozhodli proti nadměrnému a nebezpečně rychlému provozu bojovat majitelé domů a bytů v Ondřejské ulici. Svým podpisem už vyzvala zainteresované orgány k řešení tohoto problému více než padesátka tamějších Karlovaráků.

„Po řadě našich upozornění a urgencí vycházejí pokusy městské policie postihovat ty, kdož nedodržují psané dopravní značení, naprázdno, a z ulice se stala průjezdní trasa pro mnoho automobilů osobních i nákladních, pro motocykly a vozy taxi. Mnozí z nich mají z této opravené ulice radost, a projevují ji opojením závodníka,“ konstatuje v petici její autor Václav Balšán.

Rychlou jízdou podle jeho slov ohrožují pěší. „Ulice je ve strmém svahu a brzdná dráha je proto dosti dlouhá,“ argumentuje Balšán.

„Je to tady jako nějaká autodráha,“ říká místní důchodce Karel Suchan. „Člověk aby byl stále ve střehu. A kdyby jen to! Podívejte se na ty ozdobné koše na odpadky, jak dopadly. Tady ten čerstvě ulomený je poslední z pěti, které byly při rekonstrukci do naší ulice instalovány,“ dodal.

S tím, že by strážníci městské policie tuto lokalitu zanedbávali, ovšem nesouhlasí jejich velitel Marcel Vlasák. „Na to, jak malá Ondřejská ulice je, se zde v poslední době uskutečnila celá řada akcí,“ konstatoval v reakci na petici. Aktivitu strážníků pak doložil statistikou: „V Ondřejské ulici jsme zatím jednou měřili rychlost. S blokovou pokutou od naší hlídky tehdy odjeli tři motoristé,“ přiblížil výsledky měření Vlasák.

Vedle měření rychlosti se podle Vlasákových slov strážníci zaměřili také na parkování. „Rozdali jsme celkem sedmatřicet blokových pokut. Třináct motoristů vyvázlo s domluvou. Dalších padesát našlo za stěračem výzvu, devět pak na kole botičku. Čtyři vozy jsme z Ondřejské odtáhli,“ konstatoval velitel karlovarské městské policie. „Na listopad připravujeme další měření rychlosti,“ dodal Vlasák.