Karlovarští opoziční zastupitelé byli z vývoje včerejšího jednání opravdu velmi zaskočeni. „Nasazujeme tu vlastní zdraví, abychom se mohli utkat s těmito lidmi. Na jednání se připravueme důkladně. Přitom co se týče kauzy pana Tomáška, chtěli jsme jen, aby koalice k tomu případu zaujala konkétní postoj, “ poznamenal Jiří Kotek (SNK–ED).

Současná situace v zastupitelstvu začíná být ale neúnosná. Kroky vedení města totiž už kritizují otevřeně i samotní členové vládnoucí koalice. Co tedy bude dál? „Předpokládáme, že vedení města musí na tento stav reflektovat. Musí přece nějak zareagovat. Uvidíme na reakci lidí na sobotním mítinku u pošty,“ dodal.

Rozzlobení jsou i zastupitelé z klubu KOA. „Vadí nám pochopitelně ten případ s radním Tomáškem. Neustále k tomu postrádám vysvětlení. Nestačí mi argument, že komentář dál médiím. Tato věc se měla řešit i na zastupitelstvu. Poslední kapkou byl padesátistránkový dokument, který jsme dostali ráno na stůl. Co dál? Musíme o tom jednat, protože jsme ztratili jakoukoliv možnost přístupu k informacím. Je to ignorace opozice koalicí, která nás k prosazení svých cílů nepotřebuje. Na odvolání současného vedení však stále nemáme dostatek hlasů,“ konstatoval Petr Kulhánek (KOA).

Kritické hlasy vůči koalici zaznívají ovšem už i z řad ODS. Poté, co odešla opozice, nešetřila svými připomínkami koalici Monika Makkiehová (ODS). Náměstek Tomáš Hybner (ČSSD) dokonce prohlásil, že by si ODS měla udělat pořádek ve svých řadách, protože na zastupitelstvu vystupují dvě frakce. „Z dnešního jednání jsme hodně rozhozená. Když se na něco ptám, dostane odpověď na zcela něco jiného. Nikdo nereaguje na váš názor. Mám naopak dojem, že pro současné vedení města je názor trestným činem. Členem ODS jsem čtrnáct let. Ale to, co se děje teď, je pro mě nepřijatelné a nepochopitelné. Nemám strach, jaký politický dopad to pro mě bude mít. Pro mě je prioritní, že se nedopouštím trestného činu,“ uvedla Makkiehová.

Stejně zaskočeni byli ze včerejšícho jednání i přítomní lidé. Ivan Doleček, který neobhájil prominutí pohledávky za nedoloženou fakturu při proinvestování šedesáti procent při koupi bytu ve výši 318 tisíc korun, odcházel rozzloben a se slzami v očích. „Všechno mám v pořádku, ale oni nic neberou. Přiklonil bych se k návrhu, aby město zkontrolovalo své hospodaření a to deset let nazpět. Ani to neprošlo. Je to hnůj,“ zdůraznil Doleček.