V roce 2007 to bylo dva a půl milionu korun, z toho dotace činily 860 tisíc korun. Celkem 730 tisíc poskytl městu stát, 130 tisíc Karlovarský kraj.

Při miliardovém rozpočtu města je to podle odborníků žalostně málo.

„Tato částka není nijak závratná. Město by se mělo více snažit. Zvlášt když má ambice vstoupit jako součást lázeňského trojúhelníku do prestižní organizace Unesco,“ uvedl archeolog Jiří Klsák, předseda Klubu za krásné Karlovarsko.

A jaké objekty město v loňském roce rekonstruovalo?

„Dotace z programu regenerace Městské památkové rezervace a městské památkové zóny činily v roce 2007 730 tisíc korun. Za 351 tisíc korun byla zrepasována okna na Mlýnské kolonádě a 379 tisíc jsme vložili do opravy sochy a sloupu Karla IV. na Vyhlídce,“ vysvětlila Jitka Arnoldová z odboru lázeňství, cestovního ruchu a kultury karlovarské radnice.

Sochu a sloup Karla IV. poničila v roce 2006 vichřice a oprava si celkem vyžádala milion 200 tisíc korun. Repase oken Zítkova pavilonu na Mlýnské kolonádě stála dohromady 702 tisíc.

Vloni byla dokončena výroba repliky pamětní desky Frederika Chopina za 150 tisíc korun, rekonstrukce Fidlaterova obelisku stála 170 tisíc a oprava Schwarzovy kaple si vyžádala 85 tisíc korun. Město poskytlo 200 tisíc na kostel sv. Anny a 107 tisíc na kapli sv. Linharta.