Celkem dvanáct a půl milionu korun investoval karlovarský magistrát do oprav a vylepšování objektů mateřských školek v Karlových Varech. To jen v letošním roce.

„Podle mluvčího radnice Jakuba Kaválka je tato nebo podobná částka určena na provoz zařízení pro děti zcela běžná každoročně. Podobné je to i u základních škol.

„Letos nejvíc peněz bylo potřeba na opravu mateřinky v Sedleci, kde byly vyměněny všechny elektrické a vodovodní rozvody. Hodně se opravovalo i ve školce v Mozartově ulici v Drahovicích a na náměstí Emy Destinové,“ informuje mluvčí Kaválek.

Pravděpodobně největší vrásky na čele má radnice ze školky v ulici Krále Jiřího. Ta totiž není klasickou mateřinkou a dispozičně není ideálně řešena. V některých ukazatelích neodpovídá hygienickým požadavkům.

„Připravujeme studii úprav této školky. Vzhledem k tomu, že se vlastně jedná o jednotřídku, bude důležité, kolik budou úpravy stát. To budeme muset dobře zkalkulovat. Ani tuto školku ale rušit nechceme,“ říká náměstkyně primátorky Jana Petříková.