Jeden ze zářijových víkendů příštího roku bude datem, kdy se uskuteční největší část oslav 650 let založení Karlových Varů. Podle primátorky města Veroniky Vlkové vycházeli organizátoři oslav ze skutečnosti, že právě v září se v roce 1858 uskutečnily oslavy 500. výročí založení Karlových Varů.

Rok 1358 je podle historických pramenů jedním z možných dat, kdy Karlovy Vary získaly statut královského města. „Jak 500, tak 600 let města se ale slavilo právě k tomuto datu, takže my chceme v této tradici pokračovat,“ uvedla primátorka města.

Zářijové oslavy ještě nemají přesný rámec. „Bude to ale rozhodně kulturní program s vystoupením předních českých i zahraničních umělců doplněný slavnostním večerem pravděpodobně v Grandhotelu Pupp. Přesný program ovšem nelze předjímat,“ konstatovala Vlková. Další novinkou, ze které by se mohla stát i tradice, je červnový karneval. „Nebude ovšem ve stylu latinsko amerických tanců jako v Riu, ale spíše historizující. K pořádání této červnové akce chceme přizvat i naše partnery z italského Viareggia,“ doplnila primátorka Karlových Varů.

Společným motivem všech akcí jubilejního roku bude ovšem nové logo města, které primátorka představila v pondělí. „S programem se bude moci veřejnost seznámit na speciálních webových stránkách, které chceme aktivovat v nejbližších dnech. Chtěla bych apelovat na obyvatele Karlových Varů, aby se i oni aktivně zapojili do příprav oslav. Slibuji, že vyslechnu každého, kdo přijde se zajímavým nápadem, jak jubileum vylepšit,“ doplnila Vlková.

Na financování všech akcích se vedle města bude podle primátorčiných slov podílet zatím nespecifikované množstvý sponzorů. „Ty nejdůležitější jsme už oslovili, ale každý další je vítán,“ dodala Veronika Vlková.