Na zážitky před kamerou přijedou do Ostrova zavzpomínat někdejší dětské filmové hvězdy. Sejdou se v rámci 39. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který začíná dnes a vyvrcholí v pátek 12. října.

„Účast jich přislíbila pěkná řádka. Vedle Lucie Čechové a Terezy Fliegerové, které si zahrály v Čarodějkách z předměstí, přijede do Ostrova Renata Mašková, dětská hvězda filmu Přijela k nám pouť, Jan Antonín Duchoslav, rebel ze Sněženek a machrů, a Ondřej Kepka, představitel Honzíka v seriálu Arabela,“ uvedla Jaroslava Rožková, členka organizačního štábu festivalu. Jejich středeční posezení v T klubu se ponese také v duchu vzpomínky na Drahušku Královou, která letos zemřela.

Festival ovšem navštíví i celá řada „aktivních“ umělců. Účast přislíbili například Petr Vacek, Bořivoj Navrátil, který ztvárnil jednu z hlavních rolí v soutěžním snímku Maharal – tajemství talismanu či Matyáš Valenta známý z „nováckého“ seriálu Ulice.

O festivalové ceny bude letos soutěžit devět snímků – tři celovečerní filmy a šest televizních pořadů. „Celovečerní filmy zastupují díla Maharal – tajemství talismanu, Pusinky a Rock podvraťáků. Televizní tvorba je na festivalu zastoupena prvními dvěma díly nového seriálu Škola Na Výsluní a pohádkami O kominickém učni a dceři cukráře, Vánoční příběh, 100 + 1 princezna, Poslední kouzlo a Tajemství lesní země,“ přiblížila soutěžní část festivalu Ilona Hálková, která má na starosti právě tuto „kapitolu“ festivalu.

Jeho organizátoři dali prostor i ostrovskému rodákovi Daliboru Stachovi, který v nesoutěžní části představí krušnohorskou rockovou pohádku Návrat cínové hole. Vedle filmů bude Ostrov žít i řadou doprovodných akcí festivalu. „Chystáme například čtyři výstavy. Svými díly se budou prezentovat členové ostrovského fotoklubu, Ondřej Kepka, který v současné době točí dokumenty o bývalých dětských filmových hvězdách, či držitel tří ocenění Czech Press Foto v kategorii Příroda a životní prostředí Rostislav Stach. K vidění bude také výstava kuriozit ze světa přírody,“ doplnila Rožková.

Festivalový štáb letos poprvé využil i novou nabídku Ostrova – zimní stadion. „Uskuteční se zde exhibice malých krasobruslařů a diskotéka na ledě,“ dodala Jaroslava Rožková.