Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ivo Ouřada: Město žaloby ignoruje

KARLOVY VARY - Žaloba o určení vlastnictví zakazuje radnici s Národním domem jakkoli nakládat. Přesto jej pronajala.

10.4.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Ivo Ouřada podal kvůli Národnímu domu na karlovarskou radnici několik žalob. Mezi poslední patří žaloba o určení vlastnictví k tomuto objektu s návrhem na vydání předběžného opatření zakazujícího jeho zcizení, stavební úpravy či pronájem. Řadu dalších žalob Ouřada připravuje a tvrdí, že k tomu byl magistrátem prakticky přinucen. Vedení města s ním prý nekomunikuje a podané žaloby ignoruje.

My jsme se Ivo Ouřady proto zeptali:

Kdy jste podal poslední žaloby? Budete požadovat ušlý zisk?
Žalobu o určení vlastnického práva a návrh na předběžné opatření jsem podal trojmo dne 17. června 2005 v 8 hodin a 10 minut. Tato žaloba je zcela odlišná od žalob dřívějších, které nejsou dosud platně a pravomocně skončeny.
Žalobu o náhradu škody ve výši 2 miliardy jsem podal trojmo dne 6.ledna 2005 ve 12 hodin a 35 minut. 7. ledna 2005 v 11 hodin jsem požádal Katastrální úřad pro Karlovarský kraj o zápis do listu vlastnictví. O Národní dům jste se s karlovarským magistrátem už soudil a radnice se dušovala, že v soudních sporech byla úspěšná.
I když město tvrdí,že tyto dřívější žaloby vyhrálo, není tomu tak. Tato řízení totiž trpí procesními vadami, pro které nemohla dosud platně pravomocně skončit. Řízení stále probíhají na různých stupních soudů. Proto nemohlo město soud o Národní dům ani vyhrát.

Informoval jste město o nově podaných žalobách?
S vedením města jsem se snažil mnohokrát dohodnout. Bohužel město se mnou nikdy. Na mé mnohé dopisy buď nepřišla žádná odpověď, nebo strohá, arogantní, z pozice síly a zamítavá. O podání uvedených žalob jsem informoval dopisem ze dne 21.ledna 2005 primátora, radu i zastupitelstvo města Karlovy Vary.
Navíc má město neomezené připojení k nahlížení do katastru nemovitostí. Proto je naprosto vyloučené, že by příslušní a odpovědní činitelé opakovaně nevěděli před podpisem smlouvy s Eltodem o stavu věci.
Pochybuji také, že by se tato developerská firma zachovala tak amatérsky a tyto informace si nezjistila.

Jaké máte s Národním domem plány, pokud byste ho získal?
S Národním domem mám stále stejné úmysly. Zrekonstruovat jej, dokončit záchranu unikátních fresek obepínajících Národnídům a zahájit rozsáhlou kulturní a společenskou činnost tak, aby byl přístupný a dostupný všem občanům Karlových Varů. Prostě toto kulturní dědictví, tento secesní skvost obnovit do plné krásy a funkčnosti.

(iva, jako)

10.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení