Je Antonie Stašková zoufalá matka, která se nechce vzdát svého dítěte? S pětiletým Honzíkem, kterého karlovarský soud přiřkl v květnu letošního roku do péče otce Romana Rokose, je na útěku už půl roku.

„Podařilo se mi zjistit, že syna tahá po ubytovnách a přespává s ním v autě. Naposledy prý byla viděna na Karlovarsku,“ tvrdí Rokos.

Sám také nedávno přišel na skutečnost, že Stašková porodila ještě před jejich vztahem tři děti. Na živu ovšem zůstala pouze dnes už šestnáctiletá dcera Soňa, o niž se stará babička. „Oba bratři se nedožili jednoho roku a jejich urny jsou uloženy na hřbitově v Nejdku u Karlových Varů. Děti se prý udusily. První syn měl zlámané ruce a nohy, což Stašková údajně odůvodnila tím, že se pokoušela dítě vzkřísit,“ líčí Rokos.

Hrob dvou synů Antonie Staškové v Nejdku

Podle něj měla těžký začátek života i dcera Soňa. „Matka ji ale neviděla už minimálně deset až dvanáct let. Vůbec se o ni nestará, nenavštěvuje ji, prostě na ni kašle,“ uvedla babička Soňa Gubišová, matka bývalého manžela Staškové.

„Nevím, čeho je má expartnerka schopná. Vyhrožovala mi, že než aby mi Honzíka vrátila, radši ho zabije a pak i sebe. Pak zase, že utečou do zahraničí,“ dodává zoufalý otec. Honzu neviděl od května, kdy jej předal na víkend matce.

V té době žila Stašková s přítelem v Nejdku u Karlových Varů. „Nebrali mi telefony, v místě bydliště se zdržovali jen krátce. Pak jsem se dozvěděl, že prodávají veškeré zařízení bytu a oba přestali pracovat. O všem jsem informoval policii i soud, který 31. července nařídil odnětí Honzíka matce. Bylo ale už pozdě. Dva dny před tím stačili vystěhovat zbylé věci z bytu a bez zaplacení nájmu utekli neznámo kam,“ líčí otec.

Po Staškové i jejím synovi bylo vyhlášeno pátrání po celé Evropské unii. Rokos ale po synovi pátrá také na vlastní pěst.

„Chtěl bych poprosit o pomoc při pátrání po Honzíčkovi. Předpokládám, že jeho matka vyhledává krátkodobé ubytování za nízkou cenu. Pohybují se v červeném voze Ford Escort, rok výroby 1987, poznávací značky 1K2 62-73. Auto má zatmavená boční zadní okna,“ prosí veřejnost o informace.