Pokerový turnaj patří do Karlových Varů stejně jako vřídelní voda. Alespoň to po natáčení filmu Casino Royale tvrdí Zdeněk Dojkov, který v krajském městě pořádá o víkendu už druhý turnaj v pokeru, respektive v jeho verzi Texas hold´em. První takové klání vyznavačů karetní hry Jamese Bonda se v hotelu Thermal uskutečnilo ve dnech 14. a 15. července.

„Věřte mi, že první turnaj byl pro mě i všechny další organizátory ztrátový. Bohužel se ho nezúčastnilo tolik hráčů, aby startovné stačilo pokrýt všechny náklady na organizaci, logistiku, reklamní poplatky a ceny pro vítěze,“ posteskl si Dojkov. Každý jiný by podle jeho slov pořádání dalších takových akcí vzdal. „Hotel Thermal, ale i vyznavači pokeru mě žádali, abych pokračoval. Původně se měl druhý turnaj uskutečnit na jaře příštího roku, ale pro velký zájem jsme se s vedením hotelu domluvili, že se druhý pokerový festival uskuteční právě o tomto víkendu,“ přiblížil zákulisí příprav organizátor.

Řada hráčů, kteří se zúčastnili prvního klání, se chystají do Thermalu opět. „I když jsem neuspěl, turnaj se mi líbil. V mezidobí jsem dost trénoval, takže teď zasednu ke stolu opět,“ potvrdil Karlovarák Martin Douša.

První karbaníci se do hry pustí už v sobotu dopoledne. O postup do finále pak mohou bojovat i v neděli, nejpozději však ve dvě hodiny odpoledne. Finále přitom začíná v 16.00. „Tentokrát hrajeme v konferenčním sále,“ upozornil zájemce Dojkov. Ceny, které pro vítěze připravil, jsou skutečně zajímavé. Ten nejlepší získá letenku do Mekky všech hráčů, Las Vegas a 2000 dolarů kapesného. Druhý se s pěti sty eury v kapse podívá do rakouské Vídně.