I oni jsou však rozděleni do dvou táborů. Jedním z nich jsou lidé sdružující se kolem hip–hopové kapely Západní projev, která nešetří kritikou na radnici, a jejíž členové se řadí k iniciativě Fóra občanů.

Tahounem druhého tábora je právník Ronald Němec, předseda sdružení Mladí duchem, které se snaží navodit ve městě dobrou náladu. Ten se opakovaně snaží na protestech před radnicí vystoupit.

Dvakrát mu to bylo umožněno a dvakrát ho za jeho názory lidé vypískali. „Udělej si svojí demonstraci,“ zaznívalo z davu.

Ve středu však na mítink nepřišel sám. Před radnicí ho obklopil hlouček teenagerů.

Na dotaz redakce, kdo jsou, reagovali mladíci stručně: „Jsme fan klub HC Energie.“ Mezi oběma tábory pak došlo před magistrátem k ostré konfrontaci. Hudebníci ze Západního projevu si totiž protesty nahrávají na kameru pro svůj připravovaný videoklip o radnici a zpovídají na nich lidi. Tuto středu se tak zeptali i příznivců Němce, proč před magistrát přišli. Nikdo nedokázal odpovědět.

„Přišel jsem sem kvůli tomu, že chci arénu,“ odpověděl redakci jeden z nich. Sám Roland Němec pak jejich účast na akci komentoval: „Svolal jsem svou demonstraci na tuto demonstraci. Někteří fanoušci hokeje se na mě obrátili sami, některé jsem sám požádal, aby sem přišli.“

Související článek:
Karlovaráci potřetí za sebou protestovali