V brzké době k nim přibudou dva a příští rok ještě jeden. Všechny tyto tři okružní křižovatky budou přitom součástí karlovarského průtahu.

První dva jmenované budou sloužit jako vyústění nyní budovaného přemostění přes řeku Ohři, které spojí čtvrtě Tuhnice a Rybáře.

Jak včera informoval Radomil Havrda, pověřený vedením karlovarské divize Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), k otevření průtahu by mělo dojít podle původního harmonogramu, to znamená ještě do konce letošního listopadu. Konkrétní termín však ještě není stanoven. „Dané datum musíme ještě dohodnout s panem hejtmanem a primátorkou Karlových Varů, které na stavbu přemostění přispěly,“ upřesnil šéf karlovarské ŘSD.

Zprovoznění přemostění se týká i dvou dotčených kruhových objezdů. „Při otevření nového mostu musí být funkční i tyto dvě okružní křižovatky,“ doplnil Havrda. Po jejich otevření už tak budou moci řidiči sjet z průtahu k zimnímu stadionu. Dokončení kruhového objezdu u Kauflandu je pak naplánováno na první pololetí příštího roku.