Jak ale uvedl mluvčí magistrátu Jakub Kaválek, při tom velkém čísle se podařilo poskytnout domov 369 nalezeným psům. Většinou si je vyzvedli jejich majitelé, kterým se zaběhli, případně si je vybrali majitelé noví.

„Veterináři, kteří městský psí útulek spravují, také provedli velké množství různých nezbytných zákroků a péče na nalezených psech. Nejčastěji se jednalo o odčervení, odblešení, různé očkování a podobně,“ vysvětluje mluvčí Jakub Kaválek. Nejvíce času strávil s přestávkami v útulku pinč Matýsek – byl to skoro celý rok. Nejdál se k novým páníčkůmdostal psík až do Semil.

„Bohužel se poměrně často stává, že lidé, kteří pracují v útulku, se setkávají s až nepochopitelnou bezcitností. Tak zvaní páníčkové jsou schopni klidně i štěňata vyhodit v igelitovém pytli do popelnice, v lepším případě k útulku. Na druhou stranu patří velké poděkování lidem, kteří útulek podporují sponzorsky – finančně nebo krmivem,“ doplňuje mluvčí Kaválek.

Psi mají k dispozici dvacet zateplených kotců, průměrný počet zvířat v útulku za loňský rok je čtrnáct. Celkové náklady činily 637 tisíc korun. Provozní doba je od 14 do 18 hodin, o víkendu od 10 do 12 hodin.