Umístění radaru na území naší republiky rozhodně není téma, které by se týkalo pouze předních politiků. Své názory na věc mají i občané. Z toho důvodu Karlovarský deník oslovil šest náhodně vybraných Karlovaráků, kteří svěřili svůj názor na tuto problematiku.

Pro Jarmilu Holanovou je radar tabu. „S jeho umístěním nesouhlasím. Pokud si ho zde necháme umístit, již se Američanů nezbavíme. Narodila jsem se ve Francii, a když jsem navštívila Kanárské ostrovy, mohla jsem si prohlédnout, jak taková technika vypadá. Hyzdí krajinu a je to snadný cíl. S umístěním určitě nesouhlasím,“ svěřila se.

Podobný názor měla i Markéta Wernerová. „Po pravdě řečeno si nemyslím, že to bude pro nás dobré. Nejsem si úplně jistá ochranným charakterem. Přítomnost cizích vojsk na našem území jsme tu již v minulosti zažili,“ nastínila svůj odmítavý postoj k umístění radaru Karlovaračka.

Další lidé naopak chápou radar jako nutnost. „Jsem pro, abychom ho zde měli. Podle mého názoru je zde třeba. Nemám proti tomu nejmenších námitek. Není škodlivý, tak proč by se zde nemohl instalovat?“ řekla Jaroslava Duchková. Ve stejném smyslu odpověděla i Drahomíra Saidlová. „Ano, jsem pro umístění radaru. Američanům věřím. Mám s nimi ty nejlepší zkušenosti. Ameriku jsem také navštívila a moc se mi tam líbilo,“ zavzpomínala Karlovaračka.

Někteří lidé považují toto téma za komplikované, nebo nemají jasný názor. „Je mi to jedno. Takovou otázku prostě neřeším. Umístění mi nepřijde lepší ani horší. Když tu radar nebude, budou se řešit jiné problémy,“ prohlásil Štěpán Siegel. „Na otázku je těžké odpovědět. Není jen jedna pravda. Na jedné straně se nemůžeme vzdát obrany. Zároveň je radar potenciálním cílem útoku. Je pro nepřítele zajímavý cíl,“ doplnil Miloš Rýdl.