Zatímco fotbalistům klubu Kamp Doubí reálně hrozí, že příští týden přijdou o všechno včetně dresů a kopaček, jejich jednatel, karlovarský radní Radek Novák (ČSSD) se zajímá o zázemí ledního hokeje v NHL v Bostonu a New Yorku v USA. Tam odcestoval s delegací KV Arény. O to, zda klub přežije a odvrátí konkurz, který je na něj vypsán, jeví radní pramalý zájem. Před odjezdem do Ameriky dokonce tvrdil, že o žádném konkurzním řízení vůbec neví, ale zjistí to. Pak pro jistotu nebral telefon.

„Je to nekonečný příběh. Jednatel klubu Novák stále jenom slibuje, že dluhy uhradí, ale zatím se tak nestalo. Takhle už to nejde dál,“ uvedl Roman Hybšman, vykonavatel exekutorského úřadu v Klatovech. Úředníkům už navíc dochází trpělivost a je jen otázkou času, kdy klubu v Doubí všechen majetek zabaví. Do konkurzu kvůli nespláceným dluhům spadlo všechno klubové vybavení. Kromě fotbalového hřiště, které je majetkem karlovarské radnice.

„Pro nás je klub srdeční záležitost. Roky jsme ho piplali, hrajeme okresní přebor a teď tohle. To je jako zlý sen,“ uvádějí místní sportovci. Ti se vůbec k dění v klubu vyjadřují téměř se strachem. „Víte, jak to je. On je to radní a má velké konexe.“ vysvětlují a trvají na anonymitě. „Slyšel jsem něco o mafii, je to problém. My chceme klub zachovat a dál hrát fotbal,“ uvedl jeden z fotbalistů z Doubí.

Domluva mezi klubem a radním Novákem je ale téměř nemožná. Novák nekomunikuje, nebere telefony a slibuje. Podle zdroje, který je s celou záležitostí obeznámen, si na klub koupil i nemovitost v Tašovicích. „Prý to bude vydělávat peníze. Nevíme, jak je možné, že mu to prošlo, protože členové klubu o tom nevěděli a souhlas mu nedali. Opakoval se stejný scénář. Za dům neplatil a dluhy rostly. Pak musel objekt předat a klub byl zatížen druhým konkurzem,“ vysvětlil zdroj.

Saldo fotbalistů v Doubí tak nyní činí kolem dvou set tisíc korun. Zda Novák na klub vybírá sponzorské dary, o tom sportovci nic nevědí. „Je to možné, ale na konto nic nepřichází,“ podotkli pouze.

Novák je nyní v USA. Před odjezdem slíbil, že se k případu vyjádří, ale telefon už nebral. „Žádný konkurz není. Pokud jsou nějaké finanční problémy, ještě to neznamená, že je klub v konkurzu. V Americe to řešit nebudu. Přijedu v neděli či v pondělí a pak se ozvu,“ reagoval včera radní.

Nervózní jsou však i jeho spolustraníci z ČSSD. „Podstatu věci neznám. Slyšel jsem to z druhé ruky, a tak i prodávám. Podle mých informací měl Radek Novák klub dotovat svými penězi i sponzorskými dary. Když to odmítl, nastaly problémy s exekucí. Vnímám však i fakt, že slíbil, že zareaguje na tuto věc, a pak to nedodržel. Slíbil, že přiletí o pár dní dříve. V pondělí budete mít jeho vyjádření, protože i já budu chtít od něho znát jeho stanovisko,“ uvedl předseda karlovarského výkonného výboru ČSSD Václav Larva.

Fotbalisté však následně popřeli, že by Novák dotoval klub ze svého.

Ivana Kalinová / Jana Kopecká